Bektaş'tan, ehliyet affı çağrısı

CHP Konya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Barış Bektaş, 300 bine aşkın yurttaşın ehliyet cezasının olduğunu ve bu ehliyet cezalarının bir kereye mahsus olmak üzere af edilmesi çağrısında bulundu.

Bektaş'tan,  ehliyet affı çağrısı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Barış Bektaş TBMM’sindeki konuşmasında ölümlü ya da yaralamalı kazaya karışmadan ehliyetlerine el konulmuş olan yurttaşlarımız için bir defaya mahsus olmak üzere ehliyet affını hayata geçirmemiz gerekmektedir dedi.

Bektaş'tan,  ehliyet affı çağrısı

Bektaş, “300 bini aşkın yurttaşımızın trafik cezaları ve benzeri nedenlerden dolayı ehliyetlerine el konulmuştur. Bu 300 bini aşkın yurttaşımızın büyük bir çoğunluğunu ise taksi, dolmuş, otobüs ya da kamyon kullanarak yani şoförlük mesleğiyle hayatını kazanan kişilerden oluşmaktadır. Ölümlü ya da yaralamalı kazaya karışmadan ehliyetlerine el konulmuş olan bu yurttaşlarımız için bir defaya mahsus olmak üzere ehliyet affını hayata geçirmemiz gerekmektedir. Zira ehliyetini tekrar kazanmak adına Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitimine katılması gereken yurttaşlarımız, İl Sağlık Müdürlüklerinin bu eğitimleri düzenli olarak yapmaması nedeniyle eğitime de katılım gösterememektir. Bu insanların mağduriyetini görmezden gelmemiz mümkün değildir. Bir defaya mahsus çıkaracağımız ehliyet affıyla başta şoförler olmak üzere yüzbinlerce yurttaşımızın önündeki engelleri kaldırmış olacağız” dedi. 

Bektaş'tan,  ehliyet affı çağrısı

Yorumlar 4
Rüzgar 12 Şubat 2024 11:16

Alkolden alınan ehliyete af istiyoruz eşit yasa eşit af istiyoruz

Bilal 05 Şubat 2024 23:45

Af istiyoruz

Songul 04 Şubat 2024 18:47

Af istyrz sayın cumhurbaşkanım ehliyetimizi verin lütfen

AHMET 02 Şubat 2024 11:03

Allah razı olsun .ehliyet te af istiyoruz .1 kereye mahsus ölüm yaralama olmayanlar .hatamızın farkındayız pişmanız.ehliyet affı gündeme gelsin.

Bakmadan Geçme