Bera Holding'den deprem bölgesine yardım

Bera Holding, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplamda 10 ili etkileyen depremlere ilişkin, 'Holding çalışanları ve şirketlerimiz tarafından 4 gün içerisinde 1 milyon TL'nin üzerinde nakdi yardım toplanmış olup meblağ devletimizin yönlendirmesine uygun olarak afetzedelerin hesabına aktarılacaktır.' ifadesini kullandı.

Bera Holding'den deprem bölgesine yardım
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bera Holding'den yapılan açıklamada, Türkiye'yi derinden sarsan deprem haberlerinin alındığı ilk günden itibaren Bera Holding ve bağlı şirketlerinin, Konya AFAD ve Koordinasyon Merkezi ile çok yakın bir koordinasyon içerisinde olduğu belirtildi.

Merkezin yönlendirmesi doğrultusunda Hatay ili öncelikli olmak üzere deprem bölgesi ihtiyaçları gözetilerek ilk etapta 3 tır su ve 2 tır hazır gıda ve makarnadan oluşan yardım araçlarının depremin 24. saatinde Hatay merkeze ulaştığı, bugün ilave iki tır suyun daha deprem bölgesine sevk edileceği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Holding çalışanları ve şirketlerimiz tarafından 4 gün içerisinde 1 milyon TL'nin üzerinde nakdi yardım toplanmış olup meblağ, devletimizin yönlendirmesine uygun olarak afetzedelerin hesabına aktarılacaktır. Yine bugün, iştirakimiz olan Komyapı tarafından bir adet mobil vinç, bir adet kepçe ve bir adet konteynerden oluşan tır, Gaziantep Nurdağı ilçesine TOKİ koordinasyonu çerçevesinde sevk edilecektir. Yine Konya İl Kriz Merkezi'nin acil olarak talep etmiş olduğu 700 adet 12 kilogram mutfak tüpünden oluşan bir tır, bugün Hatay'a doğru yola çıkarılacaktır. Bera Otel Konya, 50 odasını depremzedelerin kullanımına tahsis etmiş olup İl AFAD Müdürlüğü'nün yönlendirmesiyle dün itibarıyla depremzedeler burada konaklamaya başlamıştır. Kendi üretimimiz olan 1.850 adet polar battaniye, ilk etapta acil bölgeye sevk edilmiştir. Depremzede vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları devletimizin koordinasyonunda, holding ve iştiraklerimizin imkanları nispetinde ivedilikle yerine getirilmeye devam edilecektir."

Bakmadan Geçme