Beyaz örtü yavaş yavaş yurdu elle geçiriyor: Yağışlar hızlandı

Bolu'da akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı, etkisini artırırken Bolu Dağı'nda ise trafiğin yavaş ilerlemesine neden oluyor.

Meteorolojiden gelen uyarıdan sonra kar yağışı ve fırtına yurdun bazı bölgelerinde hakim olmaya başladı. Doğu Anadolu’nun bazı illerinde hafta içinde görülen kar yağışı, hafta sonuyla birlikte başka bölgelerde de görülmeye başlandı. Bolu’da dün başlayan kar yağışı, etkisini devam ettirirken, bazı yerlerde trafiğin aksamasına neden oldu. 

Beyaz örtü yavaş yavaş yurdu elle geçiriyor: Yağışlar hızlandı
Bölgede gece saatlerinde başlayan yağış etkisini sürdürüyor. Otoyolun Yumrukaya, Elmalık, Bolu Dağı Tüneli ve Viyadükler kesimindeki yağış nedeniyle sürücüler güzergahta yavaş ilerliyor.
Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaparken, polis sürücüleri dikkatli seyretmeleri konularında uyarıyor.

D-100 kara yolunun Yumrukaya, Abant Kavşağı, Elmalık, Bolu Dağı Polisevi ve Karanlıkdere kesimlerinde de kar etkisini gösteriyor. Yol kenarlarının beyaza büründüğü kara yolunda ekipler, küreme ve tuzlama çalışmaları yapıyor. Kent merkezinde de kar yağışı devam ediyor.


 

Bakmadan Geçme