Beyhekim'de çocuk acil yenilendi

Beyhekim'de çocuk acil yenilendi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk acil servisi baştan sona yenilendi. Acil serviste incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hastaların daha hızlı ve modern şartlarda sağlık hizmeti almalarına olanak sağlayacak olan çocuk acil servisinin günde bin hastaya hizmet sunabilecek seviyede planlandığını ifade etti. 

Yeni yerinde hizmet sunmaya başlayan çocuk acil servisinin hasta mağduriyeti oluşturmadan hızlı bir şekilde tamamlandığını vurgulayan Prof. Dr. Koç, yapılan tadilat ve düzenlemeler hakkında Hastane Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Mermer’den bilgiler aldı. 

Sağlık hizmetlerinde kaliteyi her geçen gün bir üst noktaya taşıma hedefi ile çalıştıklarını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Çocuk acil servisimizde hizmetlerin daha hızlı ve nitelikli sunulabilmesi, hasta bekleme sürelerinin azaltılıp hasta ve çalışan memnuniyetinin arttırılabilmesi, sağlık hizmetlerinde kaliteyi de artıracaktır” diye konuştu. Yeni bir görünüme kazanan çocuk acil serviste sağlık hizmet sunumunun artık çok daha güzel imkânlarla yapılabileceğinin altını çizen Prof. Dr. Koç, “Acil servisimizde poliklinik oda sayımız üçten beşe, müdahale gözlem ve koltuk sayımız da 16’dan 32’ye çıkarılmıştır. Yapılan bu planlamalarla birlikte acil müdahale gerektiren vakalara yaklaşım konusunda daha etkin bir çalışma ortamı oluşturulmuştur” dedi.

Hastane çocuk acil servisinden sağlık hizmeti alan hastaların yakınları ile sohbet ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Prof. Dr. Koç, “Hastanemiz acil servisinde yapılan yeniliklerin vatandaşlarımızı mutlu ettiğini görmekten dolayı bizler de son derece memnunuz “diyerek yenilenen çocuk acil servisin hayırlı olmasını diledi.

Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk acil servisine başvuran hasta sayısındaki belirgin artış nedeni ile hastane içerisinde yeni düzenlemeler yaptıklarını belirten Hastane Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Mermer’de, “Hastanemizde, hastalarımıza en iyi şartlarda hizmet sunabilme adına İl Sağlık Müdürlüğümüzün de desteği ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çocuk acil servis alanımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
 

Bakmadan Geçme