Beyşehir'de Dünya Sulak Alanlar Günü etkinlikleri düzenlendi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde Dünya Sulak Alanlar Günü etkinliği düzenlendi. Program kapsamında Yeşildağ İskele mevkiinde doğa yürüyüşü düzenlendi.

Beyşehir Gölü’ne kıyısı bulunan Beyşehir ilçesinde Dünya Sulak Alanlar Günü dolayısıyla program ve etkinlikler düzenlendi.

Konya Doğa Koruma ve Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğü tarafından Beyşehir Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Beyşehir Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar ile 8.Bölge Müdürü Gültekin Aksan da katıldı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapıldı. 

Daha sonra Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Akköz, “Konya sulak alanlarının dünü ve bugünü” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Programın ardından SÜ Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi’nde görev yapan öğretim üyeleri ve öğrenim gören öğrencileri ile kurum amirleri, 8. Bölge Müdürlüğü ile Konya Şubesi ve Beyşehir DKMP Şefliği görevlilerinin de katılımıyla Beyşehir Gölü kenarında bulunan Yeşildağ İskele mevkiisindeki yürüyüş parkurunda doğa yürüyüşü ve kuş gözlem etkinliği gerçekleştirildi.

Bakmadan Geçme