Bozuk para yutan çocuk ölümden döndü

Esenyurt'ta annesiyle alışveriş yaptığı sırada bozuk para yutan çocuk ölümden döndü. O anlar anbean güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, dün Esenyurt Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi’ndeki bir giyim mağazasında yaşandı. Annesi ile alışverişe gelen küçük çocuk elindeki 1 TL’lik bozuk parayı oynarken yuttu. Boğazına takılan paradan dolayı nefes alamayan çocuk fenalaşırken, annesi ve mağazadaki diğer vatandaşlar duruma hemen müdahale etti. Önce çocuğu ters çeviren kadınlar uzun süre uğraşsa da çocuğu kurtaramadı. O esnada çalışanlardan birinin çağırması üzerine işyerine gelen bir adam “Heimlich Manevası” uygulayarak çocuğu kurtardı.

Olay anı saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Yaşanan olayı anlatan mağaza çalışanı Halil Canpolat, “Çocuk annesi ile birlikte dükkana geldi. Elindeki para ile oynarken ağzına atmış ve boğazında kalmış. Sonrasında ise bir vatandaşı çağırdım ve çocuğu kurtardı. Zaten çocuğu salladı, o sırada para çıktı. Daha sonrasında annesi çocuğu hastaneye götürdü” diye konuştu.

Bakmadan Geçme