Buzdolabında zehir saklıyoruz: Bu yiyecekleri dolaba koymak hastalık yayıyor!

Beslenme kadar, yiyeceklerin tüketim ve saklama yöntemleri de büyük bir öneme sahiptir. Uzmanlar, bazı besinlerin buzdolabında saklanmasının zararlı olabileceğini vurgulayarak uyarıda bulunmuşlardır. İşte, buzdolabına yerleştirildiğinde potansiyel olarak tehlikeli hale gelebilecek besinler...

Domates buzdolabında saklandığında zarar görebilir. Düşük sıcaklıklar domatesin tat ve dokusunu değiştirebilir. Domateslerin aroması ve lezzeti en iyi oda sıcaklığında korunur. Bu nedenle, olgun domatesleri buzdolabına koymadan önce düşünmek önemlidir. İşte sağlığımız için buzdolabına asla koymamız gereken besinler...

Yüksek derecede soğuğa maruz kalan patatesin bozulduğunu belirten uzmanlar domates, soğan, sarımsak ve ekmeğe de değindi.

ORADA DA ÇÜRÜYOR
Domates buzdolabında kalarak antioksidan özelliğini yitiriyor. Dış katmanında bulunan ince zarın hızla buruşması içe doğru çürümesine yol açıyor.

Buzdolabında zehir saklıyoruz: Bu yiyecekleri dolaba koymak hastalık yayıyor!

Ekmeğin de buzdolabında saklanmaması gerekiyor. Bu durum daha hızlı bayatlamasına yol açıyor.

AMAN DİKKAT!
Soğan ve sarımsağın da soğukla temas etmemesi gerektiğini belirten uzmanlar yaşanan sağlık sorunlarının ölüme kadar götürebileceğini vurguladı.

Bakmadan Geçme