California Valisi olağanüstü hal ilan etti

California’da atmosferik nehir fırtınası sonucu ağaç devrildi: 3 ölü
ABD’nin California eyaletinde etkili olan atmosferik nehir fırtınası sebebiyle ağaçlar devrildi. Ağaç devrilmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybetti.
ABD’nin batısında yer alan California eyaletinde “atmosferik nehir” adı verilen hava dalgası, şiddetli fırtına ve yağışa yol açtı. Eyaletin farklı noktalarında sel ve toprak kaymaları meydana geldi. Yetkililer, ağaç devrilmesi sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Sacramento bölge sözcüsü Carmichael'de bir adamın üzerine ağaç düşmesi sonucu öldüğünü ifade etti. Santa Cruz Şerif Ofisi ise Boulder Creek'teki bir evin üzerine ağaç düşmesi sonucu içerideki 1 kişinin yaşamını yitirdiğini aktardı. Üçüncü ölüm ise Yuba şehrinden geldi. Yuba polisi, 82 yaşındaki bir adamın evinin arka bahçesindeki bir ağacın düşmesi sonucu hayatını kaybettiğini belirtti.
Los Angeles'ın lüks Bel Air ve Beverly Hills semtlerinde sokaklar çamurla kaplandı, çamurda mahsur kalan sürücülerin yardımına ekipler koştu. Los Angeles İtfaiyesi, nehirde köpeğiyle birlikte mahsur kalan bir adamı kurtarırken, o anlar bir vatandaşın kamerasına yansıdı.
Diğer yandan, California Valisi Gavin Newsom beklenen fırtına nedeniyle dün Los Angeles, Orange, Riverside, San Bernardino, San Diego, San Luis Obispo, Santa Barbara ve Ventura için olağanüstü hal ilan etmişti.

Bakmadan Geçme