Canan Karatay dinçlik iksirini verdi! Her sabah yorgun olanlar içmeli

Canan Karatay, insanların vücutlarında enerji depolamasına yardımcı olabilecek bir formül paylaştı. Bu formül sayesinde tüketilen besinlerin vücutta daha etkili bir şekilde kullanılması sağlanabilir ve böylece insanlar daha enerjik hissedebilirler. İşte o formül

Canan Karatay, son açıklamalarıyla yine gündemde kendine yer buldu. Bu kez, günlük enerjiyi iki katına çıkarmaya yardımcı olacak bir formülü açıkladı. Karatay, vücutta doping etkisi yaratan bir gıdayı paylaşarak, bu formülü uygulayanların hayatta çok daha enerjik olabileceğini söyledi. Özellikle gün içinde enerji düşüklüğü yaşayanlar için oldukça pratik bir yöntem olduğunu belirtti. İşte Canan Karatay'ın enerji depolamanıza katkı sağlayacak o mucizevi yöntem...

veteknoloji.net sitesindeki habere göre; Canan Karatay, yorgunluğun ortadan kalkması ve kişinin gün içinde kendini daha iyi hissetmesi için tereyağının önemine vurgu yaptı. Tereyağının tüketilmesinin enerji düzeyini yükselteceğini ifade eden Karatay, şu sözleri dile getirdi:

"'Yağ dokunuyor, kalp hastalığına yol açıyor' deniyor. Hangi yağ? Trans yağlar ya da margarin gibi tehlikeli yağlardan bahsediyorlar. Oysa yıllardır tükettiğimiz köy tereyağlarının neden tehlikeli olması gereksin? Eskiden böyle bir şey yoktu, sonradan uydurma bir iddia ortaya atıldı."

Canan Karatay, yorgunluğu gideren ve aktif bir yaşam sürmeyi sağlayan bu sırrı açıkladı: Sabah ve akşam tüketmek yeterli.

Köy tereyağını sabah ve akşam tüketebilirsiniz. Eritip içebilirsiniz. Ayrıca fındık ve çay da çok önemli. Bol miktarda fındık tüketebilir ve çay içebilirsiniz. Fındık hem kan yapıcı hem de ısıtıcı etkiye sahiptir. Doğanın mineral, vitamin, karbonhidrat ve omega-3 deposu olan fındığı bol bol tüketebilirsiniz.

Kavurma yemeğini yağıyla birlikte tüketmelisiniz. Kuyruk yağıyla birlikte yenildiğinde enerjik olursunuz, dağlara tırmanıp inebilirsiniz. Yumurta sarısını da bol köy tereyağıyla birlikte tüketmek önemlidir. Kavurmalarda da kuyruk yağıyla birlikte tüketilmelidir. Anadolu'da bu geleneksel bir uygulamadır; kuyruk yağını eritip içerler ve 90-95 yaşına kadar sağlıklı bir şekilde yaşarlar. Canan Karatay, yorgunluğu gideren ve aktif bir yaşam sürmeyi sağlayan bu sırrı açıkladı: Sabah ve akşam tüketmek yeterli.

Bunun yanı sıra çay da son derece önemlidir. Şekersiz çayı bol bol tüketmelisiniz. Çay, enerjiyi yüksek tutar ve güçlü bir antioksidan içerir. Bu nedenle çayı bol bol içmeniz önerilir. Çayın yanı sıra kahveyi de tavsiye ediyorum.

ENERJİ VEREN SEBZELER

Özellikle yeşil yapraklı sebzeler, antioksidanlar, vitaminler ve mineraller açısından zengin olmaları sebebiyle enerji ihtiyacının karşılanmasında etkili bir rol oynamaktadır. Ispanak, pazı, brokoli, karnabahar, lahana gibi sebzeler, vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlayarak günlük enerji ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. 

Derleme: Hakimiyet.com

Özel Haber

Bakmadan Geçme