CHP Gençlik Kollarından, Kızılay genel başkanına istifa çağrısı

CHP Karatay Gençlik Kolları açtıkları stantta Deprem bölgesinde çadır satan Kızılay Genel Başkanını kınayarak, istifaya çağırdı. Kızılay Genel Başkanının istifa etmesi içinde imza kampanyası düzenledi.

Gedavat Parkındaki stantta, CHP Karatay Gençlik Kolları Başkanı Aykut Altıntop, gençlik kolları üyeleri, Konya İl Başkanı Bekir Yaman, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, CHP Konya Milletvekili Aday Adayı Barış Bektaş ve partililer katıldı.

Burada basın açıklaması yapan CHP Karatay Gençlik Kolları Başkanı Aykut Altıntop görevini kötüye kullanan Kızılay Genel Başkanını istifaya çağırarak, "Kendisine sorulduğunda çadır satmak ahlaklı, akılcı ve yasaldır. Ahbap derneğine aldığınız parayı iade edin yorumu geldiğinde dalga geçer gibi pişkince, bakarız diyebiliyor. Sayın Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık vatandaşların çadır beklerken, ticaret yapıp para kazanmak ne ahlakidir, ne de akılcıldır, ne de yasaldır. Depremzedelerimizin sağlığıyla, hayatlarıyla oynanmasına asla izin vermeyeceğiz. Derhal istifa etmesini bekliyor, bunun için imza kampanyası düzenliyoruz. Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın eskiden öğretmeni olan Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu'nun, 'Ahbap'a depremin en acil ilk günlerinde çadır satan Kızılay'ın genel başkanın hocası olmaktan utanıyorum. Beni ve diğer hocalarını affedin, belli ki ona Tıp eğitimini öğretememişiz' dediği Kızılay genel başkanına güvenimiz kalmamıştır. O koltukta oturmasının da hiç bir anlamı yoktur. Bu sebeple tekrar söylemek istiyorum. Görevini kötüye kullanan, koltuğundan nemalanıp ticarete döken, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ı esefle kınıyor, istifa etmesi içinde şahsım adına ilk imzayı atıyorum. Tüm Konya halkını imza kampanyamıza davet ediyorum" dedi.    

Basın açıklamasının ardından imza kampanyası başlatıldı.
 

Haber Merkezi

Bakmadan Geçme