• Haberler
  • Siyaset
  • CHP, Konya İl danışma kurulu toplantısı düzenledi 

CHP, Konya İl danışma kurulu toplantısı düzenledi 

CHP'nin danışma kurulu toplantısında, CHP'nin iktidarıyla ülkenin sorunların çözüleceği mesaj verildi

CHP, Konya İl danışma kurulu toplantısı düzenledi 
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Konya İl başkanlığının düzenlediği Konya İl Danışma Kurulu toplantısında yapılan konuşmalarda, Türkiye’nin sorunlarının giderek arttığı ve bu sorunlarının çözümünün CHP iktidarında olacağı mesajı verildi. 

CHP Parti Meclisi Üyeleri Ali Abbas Ertürk, Hikmet Erbilgin, Yalçın Görgöz, YDK Üyesi Nurdan Yücal, CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, Konya Milletvekili Barış Bektaş, Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kollarıyla partililer katıldı.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda gerçekleştirilen CHP Konya İl Danışma Kurulu toplantısının açılış konuşmasını yapan CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, “31 Mart seçimlerinde Genel Başkanımız Özgür Özel’in Türkiye İttifakı çağrısıyla bizde Konya İttifakı diyerek Türkiye’nin birinci partisi çıkarak başardık. Genel seçimlerde oyumuzu yükselttik. Yerel seçimlerde de Konya’da 5 belediyeyi aldık. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Partimizin iktidarı yakındır. Bunu görüyoruz. Birlikte dayanışma içinde çalışmaya devam ederek, önümüzdeki seçim sürecinde eksikliklerimizi belirleyip partimizi iktidara taşıyarak, ülkemizin, şehrimizin ve vatandaşlarımızın yaşadığı tüm sorunları çözüme kavuşturacağız. Çünkü ülkemizin partimiz CHP’nin iktidarına ihtiyacı vardır. Bu umut içinde mücadeleye devam edeceğiz. Toplantımıza katıldığınız için yeniden herkese teşekkür ediyorum” dedi.   

CHP, Konya İl danışma kurulu toplantısı düzenledi 

Ortak bir sineryi yakalayarak, Türkiye’nin birinci partisi olduk CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş Konuşmasında ortak bir sineryi yakalayarak, Türkiye’nin birinci partisi olduklarını dile getirerek, “Birlik ve bütünlük içerisinde hizmet eksenli bir anlayışla hareket ederek, ortak bir sineryi yakalayarak, seçimlerde partimizin oyunu hep birlikte yükselttik. Türkiye’nin birinci partisi olduk.  Genel seçimde oyumuzu Konya’da 130 binden 200 bine artırdığımızı dikkatlerinize sunuyorum. Emin olun bize halkımız tarafından bir kredi açıldı. Bu ortak sinerji yerel seçimlerde de devam etti. Yerel seçimlerde de Sayın Genel başkanımız Özgür Özel'in dediği gibi Türkiye cumhuriyeti vatandaşları bize bir kredi vererek, bir sorumluluk yükledi. Hep birlikte sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve iktidara hazırız. Konya’ da gerek örgütümüz, il başkanımız, ilçe başkanlarımız, yönetimlerimiz ve ben de milletvekili olarak su probleminden başlayarak tarım ve diğer sorunlar için alternatif çözümlerini de dile getirerek; DSİ’den, KOP’ tan fikirler alarak çözüm önerilerimizle birlikte Konya’nın sorunlarını takip ederek, gündeme taşıyoruz. CHP’nin iktidarında hiçbir vatandaşımız ve bölgemiz dışlanmayacaktır. Eşit hizmet verilerek, bütün vatandaşlarımız ülkemizin kaynaklarından eşit oranda faydalandırılacaktır. Ülkemizin geldiği noktaya da bakarsak, günden güne sorunlarının arttığı bir süreçten geçerken, bu sorunları çözecek olan tek parti, partimiz CHP’dir. Partimizin iktidarıdır. Bunu bütün vatandaşlarımız görüyor. Gelinen noktada partimizin bütün bilişenleri, belediyelerimizle birlikte hizmet eksenli bir anlayışla hareket ederek, iktidara da hazırız diyoruz. Bütünlük içinde partimizin iktidar koşusuna destek vereceğiz. Toplantımıza katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

CHP, Konya İl danışma kurulu toplantısı düzenledi 

 Ülkemizin sorunlarını çözecek tek partiyiz 
CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Abbas Ertürk konuşmasında ülkemizin sorunlarını çözecek tek partinin CHP olduğunu ifade ederek, “Bildiğiniz gibi 31 Mart seçimleri ülkemizde bir dönüm noktası oldu. Uzun bir aradan sonra partimiz CHP Türkiye’nin birinci partisi oldu. Ülkemizin sorunları büyüdü. İktidarında bu sorunları çözecek bir durumu kalmadı. Ülkemizin sorunlarını çözecek bir parti olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Genel başkanımızın da dediği gibi, bu ülkenin sorunlarını çözmek istiyoruz. Bu işi de yapacak tek partide partimiz CHP’dir. Biz erken seçim çağrısında bulunmuyoruz. Bu ülke yönetilemez bir duruma düşerse gereğini partimiz yapacaktır. Diyalog kapısını açık tutup, muhalefeti güçlendireceğiz. Ülkemizde son günlerde talihsiz olaylar yaşanıyor. Mülteci konusunda bütün herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Cumhurbaşkanının muhalefeti suçlaması yanlıştır. Başka devletlerin iç işlerine karışmaya devam edilirse bu sorunda bu hale geliyor. Bu sorunun muhatabı Esat’tır. Esat’la görüşülüp, geri dönüşler yapılmalıdır. Barışçıl ve ülkemizin faydasına olan bir yaklaşılma bu sorunu çözeceğiz. Umudumuz büyüktür. Ülkemizin sorunlarını partimizi iktidar yaparak hep birlikte çözeceğiz” şeklinde konuştu.    
Yapılan konuşmalardan sonra toplantı sona erdi. 

Bakmadan Geçme