CHP Meram toplantısında, iktidar hedeflendi

CHP Meram ilçe başkanlığında gerçekleştirilen İlçe Danışma Kurulu toplantısında CHP'nin 31 Mart yerel seçimlerindeki Konya'daki başarısı konuşulurken, iktidar hedeflendi.

CHP Meram toplantısında, iktidar hedeflendi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Meram ilçenin Danışma Kurulu Toplantısına, CHP Meram ilçe başkanı Ahmet Yiğit, ilçe yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kollarıyla, Konya İl Başkanı Bekir Yaman, il yönetim kurulu üyeleri, Konya Milletvekili Barış Bektaş ile partililer katıldı. 

CHP Genel Başkanı Özgül Özel’in mesajını okuyan ve toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Meram İlçe Başkanı Ahmet Yiğit, “Belediye seçimlerinde partimizin Türkiye’de 1. Olması ve Konya’dan 5 belediye almamızla üzerimizdeki umutsuzluk algısı yıkıldık. Umutlu olduk. Meram’da partimizin oyumuzu arttırdık. Bizleri seçimde yalnız bırakmayan ve destek veren herkese ve Belediye Başkan Adayımız Bahar hanıma çok teşekkür ediyorum. Geleceğe yönelik planlı bir şekilde çalışmalıyız. Bu toplantıda da partimizin iktidar yolu haritasını belirliyoruz. Toplantımıza katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Birlikte partimizi iktidara taşıyacağız. Halkın iktidarında ülkemizin ve şehrimizin çözülmeyecek hiçbir sorunu kalmayacaktır” dedi.   

CHP Meram toplantısında, iktidar hedeflendi

Her iki seçimdeki başarımız, Birlikte mücadelemizle geldi
CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş konuşmasında birlikte her iki seçimde başarı elde ettik diyerek, “Birbirimize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çünkü milletvekili seçimlerinde 130 bin olan oyumuz 200 bine çıkarırken, 31 Mart seçimlerinde de Konya’da 5 ilçemizde belediyeyi kazandık. birlikte mücadelemiz sonucu bu başarıları elde ettik. Bundan sonraki süreçlerde vatandaşlarımızla ve STK’larla birlikte olacağız.   Kon yalı bir vekil olarak, Konya’nın ve vatandaşlarımızın sorunlarını TBMM’sinde taşıyorum. Orada dile getiriyorum. Artık günümüzde siyasetteki yöntemler değişiyor. Ona göre hareket edeceğiz. Aklı, bilimi ve ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bundan sonra hedefimiz iktidar olmaktır. İktidarı almalıyız. İktidar haksızlıklar karşısında duranları sindiriyor. Elindeki bütün gücünü kullanıyor. Bunun karşısında elimizden gelen her türlü mücadeleyi veriyoruz. Yerel seçimlerdeki katkılarından dolayı Meram ilçe Başkanımız Ahmet Yiğit’e, belediye Başkan adayımız Bahar’a hanıma ve bütün partililerimize teşekkür ediyorum. Önümüzdeki seçimde milletvekili sayımızı en az 4 veya 5’şe çıkaracağız. Buna inanıyorum. Hep birlikte organize olup, partimizi iktidara taşıyacağız. Umut içindeyiz. Birlikte güzel günler görüp, başaracağız” diye konuştu. 

CHP Meram toplantısında, iktidar hedeflendi

Çözüm odaklı bir siyaset izleyeceğiz
CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman konuşmasında bundan sonra çözüm odaklı bir siyaset izleyeceklerini belirterek, “Çözüm odaklı bir siyaset izleyerek hareket edeceğiz.  Bu toplantılarda partimizin iktidarının yol haritasını belirliyoruz. Belediye seçimlerinde elimizden geleni yaptık. Hep birlikte süreci iyi yöneterek, mücadele ettik ve Konya’da 5 ilçede belediyeyi aldık. Belediye seçimlerindeki katkılarından dolayı Ahmet Başkanımızla belediye Başkan adayımız Bahar hanıma ve bütün partililerimize teşekkür ediyorum. İktidarın yolu İç Anadolu’dan geçiyorsa Konya’da güçlü olmalıyız. Birlikte partimizi iktidara taşıyacağız. Bu umut içindeyiz. Her gün partideyiz. Ortak paydamız ve hedefimiz partimizi iktidar yapmaktır. Bu hedefe ulaşmak için hep birlikte katkı vereceğiz. Belediye seçimlerden sonra partimize olan ilginin artması bizleri sevindirdi. Gençlerimiz güzel çalışıyor. Özellikle vatandaşlarımız ve gençlerimiz partimize üye oluyorlar. Bütün sorumluluğumuz bundan sonra partimizi iktidara taşıyıp, Konya’dan en az 5 milletvekili çıkarmak alacaktır. Belediye sayımızı da çoğaltacağız. Güzel günler bizi bekliyor” şeklinde konuştu.  

 CHP Meram toplantısında, iktidar hedeflendi

Partililerin konuşması ve önerilerinden sonra danışma kurulu toplantısı sona erdi.    
 

Bakmadan Geçme