* Çiçekleri çıldırtan kür *. Eviniz adeta cümbüş yerine dönecek! Mutlaka deneyin…

Ev hanımlarının / çiçeklerini / adeta çıldırtması için hazırladığı kür ortaya çıktı

* Çiçekleri çıldırtan kür *. Eviniz adeta cümbüş yerine dönecek! Mutlaka deneyin…
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çiçeklerine kimyasal vermekten çekinen ve doğal yöntemlerle gelişmesini isteyen ev hanımları kendi kürlerini geliştirdi. Bu kürün içerisinde ise maya, süt, yumurta kabuğu gibi malzemeler var. Aslında her çiçeğin biraz özene ve kendi için özel yöntemlere ihtiyacı olsa da genel kürler de var. Örneğin hangi çiçeğe yumurta kabuğu verirseniz verin bu onun için faydalı olacaktır. 

3 AYDA 1 VERİN! SONUÇ MEST EDECEK…

Eda Hanım evinde beslediği çiçeklerine 3 ayda bir hazırladığı kürü veriyor. Vitamin, magnezyum ve kalsiyum bakımından zengin olan kür Eda Hanımın çiçeklerini adete ormana dönüştürüyor. Gereken malzemeler şöyle:

* Çiçekleri çıldırtan kür *. Eviniz adeta cümbüş yerine dönecek! Mutlaka deneyin…

• 1 tatlı kaşığı nane

• 1 litre su

• 1 su bardağı su

Karışımı hazırlayın: Eda Hanım bir su bardağı suyun içerisinde 1 tatlı kaşığı kuru naneyi bekletiyor. Bünyesinde barındırdığı magnezyum ve kalsiyumu suya aktaran kuru nanenin içerisindeki suyu süzgeç yardımıyla 1 litre suyun içerisine ekliyor. Suyu güzelce karıştırdıktan sonra ise çiçeklerin köküne yavaşça dökmeye başlıyor. 

* Çiçekleri çıldırtan kür *. Eviniz adeta cümbüş yerine dönecek! Mutlaka deneyin…

KENDİ BİTKİ BESİNİNİZİ YAPIN!

Ev çiçeklerinin bayıldığı bitki besinini kendiniz evde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. yeniakit.com.tr’de yer alan tarife göre evde kendi bitki besininizi yapmanız için gereken malzemeler şunlar:

• 1 yemek kaşığı ya da 1 paket kuru maya

• 3 litre su

Karışımı hazırlama: malzemeleri güzelce karıştırın ve çiçeğinizin toprağında gezdirin.

Başka bir vitamin ürünü kullanıyorsanız ayda bir kullanmıyorsanız da 15 günde bir bitkilerinizi bu karışımla sulayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken 2 önemli husus bulunuyor; birincisi sulama yapılırken bitkinin yapraklarına suyu kesinlikle değdirmeden direkt toprağı sulamalısınız, ikincisi saksının altında biriken suyu bekletmemelisiniz aksi taktir de böceklenme ve koku oluşur.

* Çiçekleri çıldırtan kür *. Eviniz adeta cümbüş yerine dönecek! Mutlaka deneyin…

EVDE YETİŞTİRİLEBİLEN ÇİÇEK TÜRLERİ HANGİLERİ?

Evde yetiştirilebilen çiçek türleri, evinizin koşullarına ve sizin ilgi alanlarınıza göre değişebilir. Ancak, genel olarak bakıldığında, evde yetiştirilebilen en popüler çiçek türleri şunlardır:

Sukulentler: Sukulentler, az bakım gerektiren ve kuraklığa dayanıklı bitkilerdir. Bu nedenle, evde yetiştirmek için idealdirler.

Menekşeler: Menekşeler, rengarenk çiçekleriyle evlere renk katarlar. Bakımı da oldukça kolaydır.

Orkideler: Orkideler, zarif ve gösterişli çiçekleriyle evlere şık bir hava katarlar. Ancak, bakımı biraz daha zordur.

Kalanşolar: Kalanşolar, kış aylarında açan çiçeklerdir. Bakımı kolaydır ve az su gerektirir.

Ekşi yonca: Ekşi yonca, hoş kokulu çiçekleri ile evlere ferahlık katar. Bakımı oldukça kolaydır.

Begonyalar: Begonyalar, rengarenk çiçekleri ile evlere canlılık katarlar. Bakımı oldukça kolaydır.

Bunların dışında, evde yetiştirilebilen birçok farklı çiçek türü vardır. Örneğin, dracaena, palmiye, monstera, yucca gibi bitkiler de evlere güzellik katarlar.

Evde çiçek yetiştirirken, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle, çiçeğinizin ihtiyacı olan güneş ışığı miktarını belirlemeniz gerekir. Bazı çiçekler direkt güneş ışığını sever, bazıları ise gölgeyi tercih eder. İkinci olarak, çiçeğinizin ihtiyaç duyduğu su miktarını belirlemeniz gerekir. Bazı çiçekler çok su sever, bazıları ise az su ile yetinir. Üçüncü olarak, çiçeğinizin ihtiyaç duyduğu gübre miktarını belirlemeniz gerekir. Bazı çiçekler düzenli olarak gübreleme gerektirir, bazıları ise gübreleme gerektirmez.

* Kaynak: yeniakit.com.tr *

* Görsel kaynak: MUHIBENINCICEKLIEVI *

* Derleme: hakimiyet.com *

Bakmadan Geçme