Denetimde ceza yiyen sürücü polis ekiplerine teşekkür etti

İstanbul'da trafikte kural ihlali yapan minibüslere yönelik denetim gerçekleştirildi, ceza kesilen sürücülerden biri polis ekiplerine teşekkür etti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekiplerince Beşiktaş Barbaros Bulvarı üzerinde yapılan denetimlerde minibüslere yolcu olarak binen sivil trafik ekipleri, kural ihlali yapan minibüs sürücülerini tespit ederek, sürücüler uygulama noktasında durduruldu. 

Yapılan denetimlerde sürücülerin belgeleri kontrol edilirken, ayakta yolcu almak, kırmızı ışık ihlali, gereksiz aksesuar ve film camı takmak, kemer takmamak, indi-bindi kurallarına uymamak, kayıtlı şoför çalıştırmamak, güzergâh dışına çıkmak konusunda kural ihlali yapıp yapmadıkları kontrol edildi. Kontroller esnasında kurallara uymayan sürücülere 33 bin 986 lira para cezası kesildi.

Trafik işaret ve levhalarına uymamaktan 690 lira para cezası kesilen sürücü Bayram Avcı, “Diyecek bir şey yok. Hata yaptık, ceza yedik. Teşekkür ederiz uyardıkları için” dedi.
Denetimde 2 bin 736 lira para cezası yiyen minibüs şoförü Atilla Adıgüzelli ise, “Telefonla görüştüm. Fazla yolcu yoktu. 2 kişi, bir de bebekli araba vardı. Onlar indi, arkadaş bindi. Gereken neyse yazılıyor. Yapacak bir şey var mı” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme