Deprem bölgesindeki öğretmenlere müjdeyi Bakan Tekin duyurdu!

Kahramanmaraş merkezli depremlerin meydana gelmesiyle Türkiye'nin 11 ili ağır bir şekilde etkilendi. Deprem bölgesinde birçok tedbir alınırken görevli öğretmenler için de yeni bir karar alındı. Milli Eğitim Bakanı Tekin, deprem bölgesinde göreve devam etmek isteyen öğretmenlerin hizmet puanlarını artıracaklarını bildirdi.

6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki Kahramanmaraş merkezli depremlerde resmi verilere göre 50 binden fazla vatandaş yaşamını yitirdi. Depremden etkilenen 11 il ağır bir şekilde hasar alırken kentlerin yeniden ayağa kaldırılması için çalışmalar sürüyor. Deprem bölgesi için birçok tedbir alınmaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, deprem bölgesindeki öğretmenlerle ilgili yeni bir kararı duyurdu.

'NE YAPSAK TELAFİ EDEMEYİZ'

Atama ve yer değişikliği takvimini dün yayınladıklarını hatırlatan Tekin, şunları kaydetti:

"Deprem bölgesindeki öğretmen arkadaşların yaşadıklarını ne yapsak telafi edemeyiz farkındayız. Ama elimizden geleni de yapmaya çalışıyoruz. Dün atama ve yer değişikliği takvimini yayınladık. Bölgedeki arkadaşlardan yer değişikliği yapmak isteyenlere takvimde öncelik verdik.

'FEDAKAR ARKADAŞLARIN HİZMET PUANLARINI ARTIRACAĞIZ'

Buna rağmen yer değişikliği yapamayan arkadaşlar normal başvuru da yapabilecekler. Sorun gene çözülmezse süreç tamamlandıktan sonra yardımcı olmaya çalışacağız. İkinci bir şey daha yapıyoruz. Tüm yaşadıklarına rağmen bölgede hizmete devam etmek isteyen, öğrencilerinden ayrılmak istemeyen fedakar arkadaşların hizmet puanlarını artıracağız. Dedim ya elimizden geleni yapmaya çalışacağız."
 

Bakmadan Geçme