Deprem bölgesine yardım ve destekler sürüyor

İl Millî Eğitim Müdürlüğü depremin beşinci gününde de yardım ve destekleriyle deprem bölgesindeki vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

AFAD koordinesinde yapılan çalışmalar kapsamında; Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde toplanan ve çeşitli gıda malzemelerinden oluşan 20.000 adet kumanya; Kadınhanı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından toplanan 2 araçlık yardım malzemesi; Derebucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde toplanan 3.000 adet kumanya ve çeşitli yardım malzemeleri 7 personelle birlikte Hatay’a gönderildi.

Önceki günlerde deprem bölgesine gönderilen mobil mutfaklarda vatandaşlarımıza sıcak yemek  hizmeti verilmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Hüyük ve Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri organizesinde hazırlanan sıcak yemek ile Cihanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karatay BİST Zübeyde Hanım MTAL tarafından kurulan Mobil Mutfak Hatay’da ve Samandağ ilçesinde; Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurulan Mobil Mutfak Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde; Cihanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurulan Mobil Mutfak da Adıyaman’da depremzede vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Ilgın TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından kurulacak Mobil Mutfakta Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde depremzedelere sıcak yemek hizmetinde bulunacak. Depremin ilk gününden itibaren İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince depremden etkilenen il ve ilçelerde kurulan 13 adet Mobil Mutfakta günlük 89.000 depremzede vatandaşa sıcak yemek hizmeti verilmektedir.

Bununla birlikte Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü uhdesinde oluşturulan ekibin de içerisinde yer aldığı arama kurtarma görevlileri, Kahramanmaraş'ta üniversite öğrencisi olan Zişan Kaya'yı depremin 101. saatinde enkaz altından sağ olarak çıkardı. Ayrıca, Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde, ilçede görev yapan gönüllü öğretmenlerden oluşan "Sarıl" isimli arama kurtarma ekibi, AFAD'la iş birliği içerisinde canları kurtarmaya devam ediyor.
 

Deprem bölgesine yardım ve destekler sürüyor
Deprem bölgesine yardım ve destekler sürüyor
Deprem bölgesine yardım ve destekler sürüyor
Deprem bölgesine yardım ve destekler sürüyor
Deprem bölgesine yardım ve destekler sürüyor
Haber Merkezi

Bakmadan Geçme