• Haberler
  • Konya
  • DOSD Meram'da çocuklar kadar veliler de 'ÖZEL'

DOSD Meram'da çocuklar kadar veliler de 'ÖZEL'

DOSD Meram'da eğitim alan down sendromlu çocukların ailelerine yönelik başlatılan eğitim programı ilgi görmeye devam ediyor. DOSD Meram'ın Meram İlçe Halk Eğitim Merkezi ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında el sanatları eğitimi alan aileler eğitimlerden bir hayli memnun. 

DOSD Meram'da çocuklar kadar veliler de 'ÖZEL'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

DOSD Meram’da eğitim alan down sendromlu çocukların ailelerine yönelik başlatılan eğitim programı bir hayli ilgi görüyor. Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi DOSD Meram ve Meram İlçe Halk Eğitim Merkezi paydaşlığında yürütülen proje kapsamında, özel çocuklar derslerine devam ederken onları bekleyen annelere de, el sanatları eğitimleri veriliyor.

Özel Anneler; “DOSD Meram’a şükran borçluyuz” 

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş başta olmak üzere Konya protokolü sık sık proje kapsamında eğitim alan velileri ziyaret ederek destek veriyorlar. Kendilerine verilen destekten ve bu ziyaretlerden çok mutlu olan özel anneler, kursların kendilerine çok şey kazandırdığını ifade ederek Başkan Mustafa Kavuş’a hem DOSD Meram için hem de DOSD Meram kapsamında kendilerine verilen eğitimler için teşekkür ettiler. Özel çocukların DOSD Meram faaliyetleri ve el sanatları eğitimleri hakkında annelerle istişarelerde bulunduklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da, eğitim saatlerinde çocuklarını bekleyen annelere el sanatları dersleri verilerek onların hem zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmelerini hem meslek kazanmalarını hem de sosyal aktivitelerinin geliştirilmesini amaçladıklarını belirtti. 

Başkan Kavuş; “DOSD Meram her adımıyla göz dolduruyor”

Annelerin, çocuklarını beklerken bir taraftan yeni şeyler öğrendiğini diğer taraftan da iş hayatına atılma fırsatı bile yakaladıklarını belirten Başkan Kavuş, DOSD Meram eğitimleri hakkında yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “DOSD Meram sadece özel çocuklarımızın değil ailelerinin de yaşamlarına dokunuyor, hayatlarını zenginleştiriyor. Down sendromlu çocuklarımızın  fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkı sunarken, seminerler, eğitim çalışmaları ve kurslarla ailelerimizin yanındayız. Halk Eğitim Merkezimiz ile birlikte yürüttüğümüz el sanatları kursumuz da bunlardan biri. Çocuklar eğitim alırken annelerimiz de vakitlerini sanat öğrenerek değerlendiriyor. Annelerimizin, hem DOSD Meram’dan hem de kursta aldıkları eğitimlerden duydukları mutluluğu dile getirmeleri, bizlere ‘ne kadar doğru bir iş yaptığımızı’ gösterdi. Onların katılımları ve memnuniyetleri var oldukça bizler de onlara destek olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile yöneticisinden eğitimcisine Halk Eğitim Merkezimize teşekkür ediyor, özel annelerimize de başarı ve mutluluk diliyorum.” 

Bakmadan Geçme