DR. Oetker kimin? DR. Oetker İsrail markası mı?

Türkiye'deki gıda sektörlerinin başında gelen Dr. Oetker markası kime ait? O da mı İsrail malı? İşte haberden detaylar…

DR. Oetker kimin? DR. Oetker İsrail markası mı?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla birçok kişi İsrail markaların satışını durdururken, vatandaşlarda İsrail markası olan ürünleri almamaya gayret gösteriyor.

Son günlerde birçok ürünün markası araştırılırken, bazı kesimlerce DR. Oetker markasının sorgulamaya başladı.

Peki DR. Oetker markası İsrail’e mi ait? DR. Oetker hangi ülkeye ait? İşte haberden detayları… 
 DR. Oetker kimin? DR. Oetker İsrail markası mı?
Gıda sektörünün tanındık markalarından olan Dr. Oetker, merkezi Bielefeld'de bulunan Oetker International tarafından idare edilmektedir. Peki gerçekten de Dr. Oetker İsrail malı mıdır? Dr. Oetker hangi ülkenindir?


Temeli 1891 yılında Dr. August Oetker'in Bielefeld'deki eczanesinde hamur kabartma tozunu bulmasıyla atılan Dr. Oetker, yeni yüzyıl ile beraber kısa sürede Batı ve Doğu Avrupa ülkelerine yayılarak gelişimini hızlandırmıştır.


Nişasta, şekerli vanilin ve puding şirketin ilk ürünleriyken, Dr. Oetker bugün Güney Amerika ve Brezilya da dahil olmak üzere toplam 21 işletmede 450 ürün grubu ile faaliyet göstermektedir.

 

DR. OETKER HANGİ ÜLKEYE AİTTİR?

Dr. Oetker temeli 1891 yılında Dr. August Oetker'in Bielefeld'deki eczanesinde hamur kabartma tozunu bulmasıyla atılan bir Alman malıdır.

Dr. Oetker Türkiye, başta puding, kek karışımları, hamur kabartma tozu, şekerli vanilin, geleneksel Türk tatlıları serisi, dondurulmuş pizza ve food service olmak üzere 140'ı aşkın ürün çeşidine ulaşmıştır. İzmir Torbalı'da bulunan Pancar tesislerinde üretim devam etmektedir.

Bakmadan Geçme