Eğitim ve istihdam olanağı sağlayan iş birliği

Selçuk Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu ile dünyanın en önemli havalimanları arasında bulunan İstanbul Havalimanı İşletmecisi İstanbul Grande Airport (İGA) firması arasında ortak eğitim programı ile öğrencilere uygulamalı eğitim ve istihdam olanağı sağlayacak kapsamlı bir protokol imzalandı.

Eğitim ve istihdam olanağı sağlayan iş birliği
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ile İGA Akademi Müdürü Dr. Tunç Cavcav tarafından imzalanan iş birliği protokolü, Konya’da alana yönelik en önemli iş birliği anlaşması olma özelliğini taşıyor.
Üniversite - sanayi iş birliği çerçevesinde imzalanan anlaşma ile üniversite ve iş dünyası arasındaki bağın güçlendirilmesi, öğrencilerin mezuniyet öncesinde iş yaşamına en iyi şekilde hazırlanması, eğitim süresince öğrencilere staj olanağının sağlanması, Türkiye’nin nitelikli iş gücü ve istihdam olanaklarına katkı sağlanması, ulusal ve uluslararası projelerin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Eğitim ve istihdam olanağı sağlayan iş birliği
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, yaptığı açıklamada üniversite - sanayi iş birliği faaliyetlerini geliştirmek ve güçlendirmek adına önemli adımlar attıklarını belirterek söz konusu protokolün hayata geçmesinde emeği olan birim yöneticilerine teşekkür etti.
Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Süleyman Neşeli de “Yaklaşık 8 bin çalışanı bulunan, havalimanında çalışan toplam 63 bin kişinin koordinasyonunu sağlayan ve Avrupa bölgesindeki havalimanları arasında son 5 yıldır en iyi havalimanı seçilen İstanbul Havalimanının işletmeciliğini yapan İGA ile yapılan bu protokolü öğrenci hareketliliği, staj ve istihdam olanakları göz önünde bulundurulduğunda Konya’da havacılık sektörüne ilişkin en önemli iş birliği anlaşması olarak nitelendiriyoruz.” dedi.
Prof. Dr. Neşeli, iş birliği kapsamında Selçuk Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu öğrencilerine staj ve istihdam sürecinde, eşit şartlara sahip öğrenciler arasında öncelik imkanı sağlanacağını; ayrıca İGA yöneticileri tarafından öğrencilere İstanbul’da uygulama eğitimi verileceğini kaydetti.

Bakmadan Geçme