Ekranı olmayan akıllı telefonun fiyatı ve özellikleri belli oldu! İşte o telefon

Ekranı olmayan giyilebilir bir telefon olan AI Pin adlı cihazın bu yıl içerisinde satışa sunulacağı öğrenildi. Öte yandan ekranı olmayan akıllı telefonun fiyatı ve özellikleri de belli oldu!

Humane, giyilebilir teknoloji alanında devrim yaratacak yeni bir ürünle karşımıza çıkıyor: AI Pin. Bu yenilikçi cihazın resmi lansmanı 16 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek ve kullanıcılarını heyecanlandırmaya şimdiden başladı. Ancak, beklenenden önce, AI Pin'in neredeyse tüm özellikleri ve bilgileri ortaya çıktı.

The Verge'ün haberine göre, AI Pin, ayda sadece 24 dolar abonelik ücreti karşılığında kullanıcılara sunulacak. Bu akıllı telefon, T-Mobile'ın güçlü ağı üzerinde çalışacak ve Microsoft ile OpenAI'nin geliştirdiği yapay zeka modellerine erişim sağlayacak. Bunun yanı sıra, AI Pin'in en dikkat çekici özelliği ise ekranının olmaması. Bu sayede, kullanıcılar daha az bağımlı hale gelerek, gerçek dünyaya daha fazla odaklanabilecekler.

AI Pin, giysilere veya diğer yüzeylere manyetik olarak takılabilen kare şeklinde bir cihazdır. Ancak bu klips, sadece bir mıknatıs değil. Ayrıca telefonun bataryası da burada yer alıyor. Bu sayede sürekli olarak cihazın pilini değiştirerek gün boyunca çalışır durumda tutabiliyorsunuz. Qualcomm Snapdragon işlemcisinden güç alan cihaz, bir kamera, derinlik ve hareket sensörleri kullanarak çevreyi izliyor. Cihazın ortaya çıkan bilgilere göre dahili bir hoparlörü ve Bluetooth sistemi de bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar cihaza Bluetooth kulaklık bağlayabiliyor. 

Ses tabanlı bir cihaz olmasının yanı sıra, yeşil lazer projektörü sayesinde bilgiyi yansıtabilen bir özelliğe de sahip. Ayrıca cihazın bir dokunmatik yüzeye sahip olduğu için nesneler kameraya yönlendirilebiliyor. Bu sayede de istenilen yere ekran yansıtılabiliyor. Cihaz Cosmos adlı özel olarak geliştirilen bir işletim sistemi ile çalışıyor. 

Humane ortaya çıkan bilgilere göre cihazın fiyatını 699 dolar (mevcut kur ile 19 bin 923 TL) olarak belirlemiş.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr, Derleme: Hakimiyet.com

Özel Haber

Bakmadan Geçme