El emeği sergisine yoğun ilgi

Selçuklu Halk Eğitim Merkezi'ne bağlı Natura Park Kurs Merkezi, Doğanşehir Kurs Merkezi,3. Anajet Üs Lojmanı Kurs Merkezi, Hakim Konakları Kurs Merkezi kursiyerlerinin bir yıllık el emeği göz nuru ürünleri Novaland Avm'de sergilendi

El emeği sergisine yoğun ilgi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sergi açılışına Vali Yardımcısı Aydın Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ve eğitim yöneticileri de katıldı. Selçuklu Özel Öğrencileri Mehter Takımı’nın mini konserinin ardından protokol kurdele keserek sergi açılışını yaptı ve kursiyerlerin ürünlerini sergiledikleri stantları gezdiler.
Resim, kâğıt rölyef, amigurumi, ahşap boyama, mefruşat, punch, epoksi, örgü, giyim, takı tasarım kursuna katılan kursiyerlerin emeklerinin sergilenmesine vatandaşlarında yoğun ilgi göstermesi kursiyerleri oldukça memnun etti.

El emeği sergisine yoğun ilgi
 Sergide konuşan Natura Park Kurs Merkezi’nde giyim bölümünde kurs gören emekli ebe hemşire Hasibe Yangın serginin açılışında duygularını bizlerle paylaştı. Giyim ve mefruşat kursuna severek giden Hasibe Yangın; giyim öğretmeni Ayşen Başoğlu ve Mefruşat Öğretmeni Havva Eroğlu’nun çok özveriyle çalıştığını öğrencileri ile çok ilgilendiği ve kurs boyunca hem ürettikleri hem de derin dostluklar kurduklarını söyleyerek diğer kurs öğretmenlerinin de emeğine büyük çabasına şahit olduğunu belirtti. Kadınların sosyalleşmesi, üretken olması, el becerilerini geliştirmesi, kendilerine güvenmeleri açısından böyle kursların çok faydalı olduğunu söyleyen kursiyer Hasibe Yangın, Halk Eğitim Müdür Muavini Mevlüt Gürcan’a, Kurs öğretmenlerine, Natura park site yönetiminden Hakkı Hınç’a ve Yasin Özer’e teşekkürlerini iletti. Halk Eğitim Merkezlerinin bu kurslarının çok faydalı olduğunu ifade etti.

El emeği sergisine yoğun ilgi

 

Bakmadan Geçme