Emeklinin kaderi belli oldu: Bu tarihte zam açıklanacak!

Türkiye'de sayılarının 15 milyon olduğu tahmin edilen emekliler için yeni bir zam haberi geldi, işte detaylar.

Seçimlerin geride kalmasının ardından emeklilerin zam gündemi devam ederken yapılan son açıklama sevindirdi.

Basına düşen haberlere göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yaptığı açıklamada, emekli zammının çok yakında olduğunu söyledi. Basına düşen haberlere göre emeklilere 1 Ekim tarihinde yeni bir zam beklenirken, detaylar ortaya çıktı.

1 Ekim'de en düşük emekli maaşlarına ara bir zam yapılacağına dair yapılan önceki açıklamaların ardından, emeklilerin merakla beklediği yeni tarih sonunda açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bu beklenen artışın 1 Ekim itibariyle gerçekleşeceğini duyurarak emeklilere umut vermişti. Ancak şimdi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emekli aylıklarının yükseltilmesi için daha kesin bir tarih belirtti.

Emeklinin kaderi belli oldu: Bu tarihte zam açıklanacak!

Emeklilerin maaşlarına yapılan zam konusu, bir süredir gündemi meşgul ediyor ve bu süreç içinde pek çok açıklama yapıldı. 14 Mayıs seçimleri öncesinde AK Parti, en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya yükseltmişti. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli maaşlarına yapılacak ara zammın Ekim ayında gerçekleşeceğini belirtti. Bu süreçte yaşanan mağduriyetin farkında olduklarını ifade eden Işıkhan, TBMM'nin yeni yasama döneminin başlamasıyla birlikte emeklilerin zam teklifini gündeme getireceklerini söyledi. Bu açıklamaların ardından AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım da Ekim ayının emekliler için önemli bir tarih olduğunu vurguladı. 

Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme