Konya'da 'Empatik ve Açık Okullar' Erasmus+ Projesi eğitim toplantısı yapıldı

06 Mart 2023 tarihinde, Fransa Ulusal Ajansı tarafından 2021 teklif çağrısı döneminde kabul edilen, Türkiye adına Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğünün, Fransa, Belçika, İspanya, İtalya ve Bulgaristan'dan çeşitli eğitim kurumlarının ortak olduğu, okul terkini önlemeye yönelik sistematik bir yaklaşım olan 'Empatik ve Açık Okullar' isimli Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar Projesinin eğitim toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit'in katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit, sözlerine 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilimizde derin yaralar açan depremde vefat edenlere rahmet, aziz milletimize başsağlığı dileyerek başladı. İl Millî Eğitim Müdürü; “İl Müdürlüğü olarak Avrupa Birliği ve Erasmus+ Projelerini çok önemsedik, örnek ve öncü birçok çalışmanın altına imza attık. Tüm çalışmalarımızın nihai hedefi, kazanılan iyi uygulamaların paylaşımıyla eğitimdeki kalitemizi en üst düzeye çıkarmak, öğrenci ve öğretmenlerimizin uluslararası hareketliliklerine imkân sağlayarak onlara yeni vizyonlar kazandırmaktır. Avrupa’nın 6 farklı ülkesinden eğitim kurumlarının 2021 yılında ortaklaşa hazırladığı ve 3 yıl süreli projenin esas amacı, “erken okul terkini nasıl önleriz?” sorusunun cevabını bulmak ve uygulamaktır. Bu vesileyle hafta boyu sürecek eğitimlerin verimli geçmesini diliyorum.” dedi.

Eğitim toplantısında söz alan Fransa, Belçika, İspanya, İtalya ve Bulgaristan delegasyonlarının temsilcileri de misafirperverlikleri için İl Millî Eğitim Müdürüne teşekkürlerini sunarken, 6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle üzüntülerini belirttiler.
 

Bakmadan Geçme