Enerji alt yapısı güçlendiren dev yatırım

Çorum'da Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılan dev yatırım sebebiyle enerji altyapı güçlendirilmeye devam ediyor.

3 milyon kişiye Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde hizmet vermekte olan Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ), enerjiyi kalitesini kesintisiz yapmak için çalışmalar sürdürülüyor. Bu neticede, Çorum’da gerçekleşen dev yatırım ile enerji altyapısı güçlendirilmeye devam ediliyor.

Çalışmalarla hakkında bilgi aktaran YEDAŞ Çorum Bölge Müdürü Bahadır Tanrıverdi, “YEDAŞ olarak, yatırım faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Temel hedefimiz, her zaman olduğu gibi müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kesintisiz ve kaliteli enerji sunmak. Bu çerçevede 2023 yılında bölgede yaptığımız toplam yatırım 165 milyon TL’yi buldu. Bine yakın iş yerinin konumlandırılacağı ve şehrimizin farklı bölgelerindeki esnafların tek bir çatı altında toplanacağı bu projeye katkı sağlamak bizler için çok kıymetli. Bu projede enerji altyapısını tamamlamak adına şu ana kadar toplam 20 bin metre alçak gerilim, 13 bin metre orta gerilim kablosu, 215 aydınlatma direği ve 262 adet led aydınlatma montajını yaptık. Bunun yanı sıra teknolojik modüler kapalı hücre sistemlerini devreye alarak bölgede toplam 19 milyon TL yatırım yaptık. Şehrimize değer katan projelere her zaman destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Zanaatkar Kooperatifi Başkanı Mustafa Fındıkçı ise “Şehrimizin farklı bölgelerinde hizmet veren esnafımızı tek bir çatı altında birleştirecek modern sanayi projemizi teslim etmeden önce, tüm elektrik altyapımızın tamamlanmasını sağlayan YEDAŞ ekibine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
 

Bakmadan Geçme