Erdoğan: Malazgirt sıradan bir savaş değildir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muş'ta Malazgirt zaferinin 952. yılı münasebetiyle açıklamada bulundu. Erdoğan, '''Malazgirt öyle sıradan bir savaş, zafer değildir' dedi.

Malazgirt Zaferinin 952. yılı kutlamaları için Muş’ta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malazgirt’in sıradan bir savaş olmadığını dile getirerek, ''Malazgirt öyle sıradan bir savaş, zafer değildir. Biz Anadolu'ya Malazgirt ile ayak basmadık çok daha öncesinden beri zaten buradaydık. Malazgirt Anadolu'daki siyasi hükümdarlığımızın kapılarını açmıştır. Bizi Viyana önlerine götüren zaferler zincirinin çıkış noktası burasıdır” şeklinde konuştu. 

“ECDADIN TORUNLARINA BÖYLESİ YAKIŞIR”

Malazgirt Ovasında Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet seslerinin yükseldiğini belirten Erdoğan , “Bu topraklarda yaşayanlar kökenlerine, farklılıklarına bakmaksızın aynı gaye uğrunda kenetleniyorlar. Yüz binler şu anda Malazgirt Ovası'nda... Bu mesaj var ya tüm hevesleri kursaklarda bırakıyor. Çünkü bu meydandan tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet mesajı yükseliyor. Dün Doğu'da ve Batı'da devrinin en büyük devletlerini dize getiren ecdadın torunlarına da böylesi yakışır” 

“ERDOĞAN’DAN YEREL SEÇİM MESAJI”

Önümüzdeki yerel seçimler hakkında konuşan Erdoğan şu cümlelere yer verdi: “31 Mart'a hazır mıyız? Yerel yönetim seçimlerine hazır mıyız? İllerimizi maalesef bizlere yakışmaz hale getirenlerin elinden tekrar geri almaya hazır mıyız? Bazı başlangıçlar vardır ki tarihin akışını değiştirir, biz de Cumhuriyetimizin yeni asrına böyle bir başlangıçla girmek istiyoruz. Karamsarlık yaymaya çalışanlara bakmayın. Onlar tarihin tozlu raflarına kaldırıldığını bilmiyor''
 

Bakmadan Geçme