Ereğli sonbahar aylarında çiçek açacak!

Ereğli Belediyesi çevre düzenlemeleri kapsamında çalışmalarına devam ederken, denetimlerde bulunan Başkan Oprukçu, çalışmaların devem edeceğini aktardı. İşte haberin ayrıntıları…

Ereğli sonbahar aylarında çiçek açacak!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya Ereğli Belediyesi çevre düzenlemelerinde çalışmalarını sürdürürken, Ereğli Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, refüjlerde ve parklarda çiçek dikimi çalışmaları gerçekleştirdi.   Bu çerçevede ekipler, Yunus Emre ve Uğur Mumcu Kavşağı’nı çiçeklerle donattı. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu şehir genelindeki kavşak noktaları, refüj ve parklarda çiçeklendirme çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.

Ereğli sonbahar aylarında çiçek açacak!
“PARKLAR VE REFÜJLER KIŞ MEVSİMİNDE DE ÇİÇEK AÇACAK” 

Peyzaj çalışmaları ile Ereğli’yi renklendirdiklerini belirten Başkan Oprukçu, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemizin önemli noktaları başta olmak üzere birçok park ve refüjleri kışlık çiçeklerle donatarak hemşerilerimize görsel şölen yaşatıyorlar. Yapılan çalışmalar ile parklar, refüjler kış mevsiminde de çiçek açacak. 

Dört mevsim peyzaj çalışmalarımızı sürdürüyoruz yeni dikim çalışmalarımız ile birlikte de şehrimizi renklendirmeye devam edeceğiz. Ayrıca daha güzel ve daha yeşil bir Ereğli için titizlikle yürüttüğümüz çalışmaların hemşerilerimiz tarafından takdir görmesi bizi daha da mutlu ediyor.

Ereğli sonbahar aylarında çiçek açacak!

 Ereğli’de yeşil alanları koruma ve daha da arttırmak önceliğimiz. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de Yeşil Ereğli olarak anılmak istiyoruz. Gelecek nesillerimize daha yaşanabilir bir şehir bırakmak ancak bu sayede mümkün kılınabilir. Huzur şehri Ereğli parolası ile çıktığımız bu yolda bu hedefe ulaştıracak her ayrıntıyı gözetecek, bu doğrultuda canla başla çalışacağız.


Hemşerilerimiz bize güvendi ve büyük destek verdi. Bizler de bu güven ve desteğin gücüyle Ereğlimizin gelecek yüzyılını inşa ederek çocuklarımıza, gençlerimize güzel bir miras bırakmaya gayret göstereceğiz. Kavşaklarımızda ve orta refüjlerde diktiğimiz rengarenk petunya çiçekleri hem görsel olarak göze hitap edecek hem de daha yeşil bir Ereğli’yi oluşturacaktır” diye konuştu. 
 

Bakmadan Geçme