Ev sahiplerinin kâbusu gerçek oldu: Yeni vergi yükü!

Gayrimenkul uzmanı Ahmet Büyükduman, gayrimenkul sektörünü etkileyen son vergi düzenlemelerini içeren geniş kapsamlı bir yasa tasarısı üzerinde çalışıldığını duyurdu. İşte ayrıntılar...

Ev sahiplerinin kâbusu gerçek oldu: Yeni vergi yükü!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ahmet Büyükduman, Meclis'in açılmasıyla beraber bu konuda adım atılabileceğini, 2024'ten itibaren gayrimenkul sektöründeki alım satımlarda yeni bir vergi uygulamasıyla karşı karşıya kalabileceğimizi söyledi.

Mesele Ekonomi YouTube kanalında değerlendirmelerde bulunan Büyükduman, şunları kaydetti:

"İçinde bulunduğumuz makroekonomik koşullar, bütçe açıkları, kur korumalı mevduat ödemeleri vs. merkezi hükûmetin vergi gelirlerini tabana yayma, doğrudan vergi gelirlerini artırma hedeflerini her gün duyuyorsunuz.

Ev sahiplerinin kâbusu gerçek oldu: Yeni vergi yükü!Bu çerçevede Meclis açıldığı zaman gündeme gelmek üzere bir torba kanunda çalışma yapıldı. Bu torba kanun ile emlak vergileriyle ilgili yeni düzenlemelerin yapılacağı, alım satımlarda gerçek piyasa değeri üzerinden vergileme yapılabilmesi için birtakım mekanizmalar üzerinde çalışıldığı haberlerine ulaştık. Her alım satımın bir şekilde ekspertiz raporuna bağlanması söz konusu olabilir.

Önümüzdeki yıl başından itibaren gayrimenkul sektöründe alım satımlarda yeni bir vergi uygulamasıyla karşı karşıya gelme ihtimalimiz çok kuvvetli."

Bakmadan Geçme