Eylül sürprizi: Türkiye'nin en uygun fiyatlı sıfır otomobili yakında yollarda!

Dünyanın öbür ucundan geliyor! Türkiye pazarında en ekonomik sıfır kilometre otomobil belirlendi. İşte detaylar...

Çin'in en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Changan, otomobil pazarındaki etkinliğini arttırmak için önümüzdeki süreçte Türkiye'de satışlara başlayacak. Dev markanın ülkemizde satışa sunacağı ilk model ise Alsvin olacak.

Türkiye'de en uygun fiyatlı binek otomobil modelleri Fiat Egea ve Renault Clio. Changan'ın Alsvin modeli, tüm dengeleri değiştirebilir. Alsvin, Changan'ın Asya pazarında en uygun fiyatlı ve en çok satılan modeli.

CHANGAN ALSVIN ÖZELLİKLERİ
Fiat Egea klasmanında bir otomobil olan Changan Alsvin, B sınıfı sedan bir araç. 1.2 atmosferik motoru ve manuel vites seçeneği ile gelecek olan araç 85 beygirlik güce sahip.

İstatistiklerine ve özelliklerine bakıldığında fiyat/performans modeli olan Alsvin, genel hatları ile giriş seviyesi bir otomobil olarak tanımlanabilir.

Eylül sürprizi: Türkiye'nin en uygun fiyatlı sıfır otomobili yakında yollarda!

TÜRKİYE FİYATI NE KADAR?
Türkiye'nin en uygun fiyatlı modelleri olan Fiat Egea ve Renault Clio otomobillerin fiyatı 500 bin TL'yi aşmış durumda. Alsvin ise buna meydan okuyacak bir etiketle gelecek.

Sızdırılan bilgilere göre Changan Alsvin'in Türkiye fiyatı 390 bin TL olacak. Lansmana özel olan bu fiyat ilk parti otomobiller için geçerli olacak. Yani ülkemize gelecek olan ilk parti Alsvin modelleri 390 bin TL'den satışa çıkacak.

NE ZAMAN GELECEK?
Changan'ın ilk Alsvin sevkiyatını 2023 Eylül ayında başlaması ve Türkiye lansmanını yapması bekleniyor. Elbette bu süreçte kurlarda yaşanacak olumsuzluklar direkt olarak fiyatı da etkileyebilir.

Bakmadan Geçme