• Haberler
  • Dünya
  • Filistin'de soykırım devam ediyor: Ölü sayısı 33 bin'i geçti!

Filistin'de soykırım devam ediyor: Ölü sayısı 33 bin'i geçti!

Filistin'de İsrail'in soykırımı devam ediyor. İsrail'in 7 Ekim'den beri öldürdüğü Filistinli sayısı, 33 bin 843'e, yaralananların sayısı 76 bin 575'e yükseldi.

Filistin'de soykırım devam ediyor: Ölü sayısı 33 bin'i geçti!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Filistin’de İsrail’in soykırımı devam ediyor. İsrail'in 7 Ekim’den beri öldürdüğü Filistinli sayısı, 33 bin 843’e, yaralananların sayısı 76 bin 575’e yükseldi.

Anadolu Ajansı’ndan edinilen bilgilere göre, İsrail, 193 gündür Gazze Şeridi’ne yönelik bombardımanına devam ediyor. Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bölgeye son 24 saatte düzenlenen 5 saldırıda 46 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 110 Filistinlinin de yaralandığı kaydedildi. 


İsrail’in 7 Ekim’den bu yana sürdürdüğü saldırılarda toplam can kaybının 33 bin 843’e, yaralananların sayısının ise 76 bin 575’e yükseldiği aktarıldı.

SALDIRIDA BİR FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ!

İsrail, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını yerleşim alanı, hastane, okul ve ibadethane ayrımı yapmaksızın sürdürüyor. 

 İsrail bu kez Gazze’nin kuzeyinde bir camiyi hedef aldı. İsrail güçlerinin Al-Fakoora bölgesinde camiye düzenlediği saldırıda 1 Filistinli hayatını kaybederken, 11 Filistinli de yaralandı. 
 

Bakmadan Geçme