Fırtına ve heyelan uyarısı

Amerika Bileşik Devletleri'nin birçok eyaletini etkisi alan kötü hava koşullarının California'da fırtına ve heyelana yol açması bekleniyor. Uzmanlar yaşanacak olumsuzluklara karşı halkı uyarırken elektrik kesintilerinin olacağı vurgusunu yaptı.

Fırtına ve heyelan uyarısı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ABD Ulusal Hava Durumu Servisi (NWS), California eyaleti için "soğuk ve tehlikeli kar fırtınası" uyarısında bulundu.

Yayımlanan hava tahmin raporunda, Los Angeles'in yüksek bölgelerini etkisi altına alacak ve kalınlığı 1,5 metreyi bulması beklenen kar yağışının sert rüzgarların da etkisiyle, bölgede fırtınaya ve heyelan riskinin artmasına yol açacağı kaydedildi.

UYARIDA BULUNULDU

Kötü hava koşullarının hafta sonu boyunca bölgeyi etkisi altına almaya devam edeceği aktarılan hava raporunda yetkililer, kar fırtınası ve buzlanma sebebiyle bazı yolların kullanılmaması konusunda uyarıda bulundu.

HALK GECEYİ ARAÇLARINDA GEÇİRİYOR

Ülkenin kuzey batı sahillerinden başlayarak birçok bölgeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışı sebebiyle, çok sayıda kentte hayat durma noktasına gelirken, yollarda kalan pek çok kişinin geceyi aracında geçirdiği belirtildi.

UÇUŞLAR İPTAL OLDU

ABD medyasına göre, fırtına ve kötü hava koşulları, birçok eyalette yaklaşık 1 milyon ev ve işyerinin elektriksiz kalmasına yol açarken, 2 binin üzerinde uçuşun iptal olmasına sebebiyet verdi.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ OLACAK

Elektrik kesintilerinin başta Michigan olmak üzere, Illinois, California, New York ve Wisconsin'de yaşandığı bildirildi.

Bakmadan Geçme