Fransa Arjantin Maçı yeniden mi oynanacak?

Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nda başarıya ulaşan taraf Lionel Messi'li Arjamtin oldu. Fransa basını yaşanan kural hatasını ağar eleştirirken gölün iptal edilmesi gerektiğini iddia etti.

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda başarıya ulaşan taraf Lionel Messi’li Arjamtin oldu. Fransa basını yaşanan kural hatasını ağar eleştirirken gölün iptal edilmesi gerektiğini iddia etti.
Dünya Kupası’nı 3’ncü sefer kazanan Arjantin, galibiyetin tadını çıkartırken kaybeden Fransa da spor basını hakeme isyan etti. Fransa’nın en büyük spor gazetesi L’Equipe’in haberine göre Polonya Futbol Federasyonu’ndan hakem Szymon Marciniak, dün akşam büyük bir hataya imza attığını söyledi. Fransa basınına göre Lionel Messi'nin attığı 2. gol kurallar gereği iptal edilmesi gerektiği ifade edildi.


Gol İptal Olmalıydı


FIFA’NIN yazılı kurallarına göre golün iptal edilmesi gerekiyor.
‘Eğer bir gol atıldıktan sonra hakem, golün atıldığı sırada sahada ilave bir kişinin daha bulunduğunu fark ederse (Fazladan futbolcu, yedek oyuncu, değiştirilmiş oyuncu, ihraç edilmiş oyuncu, takım görevlisi) golü geçersiz saymalıdır. Maç fazla kişinin bulunduğu yerden golün atan takımın futbolcusunun kullanacağı bir direkt serbest vuruşla yeniden başlatılmalıdır.’

 

Bakmadan Geçme