Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek: 'Şampiyonluğa yürüyoruz'

Sarı-kırmızılı kulübün Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park'taki Özhan Canaydın Konferans Salonu'nda düzenlenen divan kurulu toplantısında Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, futbol takımının Trendyol Süper Lig'de şampiyonluğa yürüdüğünü vurgulayarak, ipi önde göğüsleyeceklerine inandıklarını dile getirdi.

Dursun Özbek, Kulübün mali bağımsızlığı için Türkiye Bankalar Birliği (TBB) anlaşmasından çıkmak istediklerini belirterek, "Göreve geldiğimizde size bir söz vermiştik. Kulübümüz üzerinde büyük bir yük olan TBB anlaşmasından çıkacağımızı söylemiştik. Florya'daki arazimizin değerlendirilmesi için Kemerburgaz Tesisleri'nin geçici tamamlanması gerekiyordu. Çalışmalara hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Önümüzdeki sezona futbol takımımız Kemerburgaz Tesisleri'nde başlayacak. Buna bağlı olarak Florya arazimizin değerlendirilmesi için süreci başlatacağız. Florya arazimizin değerlendirilmesi kulübümüz için hayati öneme sahip. Florya'nın değerlendirilmesi kulübümüzün önündeki 20 yılını, belki daha fazlasını etkileyecek. Şu aşamada herhangi bir rakam telaffuz etmek istemiyorum ama bu projeyle kulübümüzün geleceğinin çok daha parlak olacağını görüyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Özbek, "Florya'dan gelecek gelir, Galatasaray'ımızın geleceğidir. Hiçbir şekilde günlük harcamalar için çarçur edilmemeli, ortak akılla yönetilmelidir. Florya projemizdeki gelirimizle önce TBB anlaşmasından çıkmayı, kalan tutarın bir lirasına dahi tutulmadan bir hesapta bloke edilmesini öngörüyoruz. Biz ve bizden sonraki yönetim kurulları ana paraya dokunma hakkına sahip olmayacak. Bunun için genel kurul kararı almak zorunda kalacaklar. Gelirle oluşturulacak fonun nasıl kullanılacağını belirleyeceğiz. Ana fon, genel kurulun uhdesinde olacak. Sadece bunun nemasının kullanılmasıyla hem sportif hem de yönetim olarak kulübümüzü çok daha farklı bir yere taşıyacağız" dedi.

"İlk günden beri inanıyoruz"

Başkan Özbek, en yakın rakibi Fenerbahçe'nin 2 puan önünde liderliğini sürdüren futbol takımıyla ilgili, "Futbol takımımız şampiyonluğa doğru yürüyor" diye konuştu.

Özbek, Fenerbahçe ile 7 Nisan'da Turkcell Süper Kupa maçı da yapacaklarını belirterek, "İlk günden beri inanıyoruz, bu şampiyonluğu hak ettiğimizi biliyoruz ve yolumuza, zafer yolculuğumuza devam ediyoruz. Ayrıca 7 Nisan'da Şanlıurfa'da TFF Süper Kupa finali oynayacağız. Bölge insanı büyük bir heyecanla bizleri bekliyor. Biz de benzer heyecanı yaşıyoruz. 7 Nisan'da tüm sporseverlere keyifli bir final yaşatacağız." şeklinde konuştu.

"Lütfen sakin kalalım"

Dursun Özbek, futbol camiasını ve taraftarları yaşanabilecek olaylara karşı uyardı.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, Şampiyonluğun çok önemli ve değerli olduğunu dile getirerek, "Ancak şampiyon olmak adına her şeyi mübah görüp kardeşi kardeşe düşman etmek için ekilen nefret tohumlarını da izliyoruz, görüyoruz. Bugün bir kez daha tüm futbol camiasını ve rengi ne olursa olsun tüm taraftarları itidale davet ediyorum. Lütfen sakin kalalım. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara izin vermeyelim" dedi .

Başkan Özbek, bu konuşmasının ardından üyeler tarafından coşkuyla alkışlandı.

Yönetim kurulu üyelerinin ayakta alkışladığı Özbek'e divan kurulu üyeleri arasından, "Bravo" sesleri yükseldi.

İtidal çağrısının ardından Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, Dursun Özbek'e teşekkür etti. Derkan, üyelerden bir kez daha alkış istedi.

AA

Bakmadan Geçme