• Haberler
  • Spor
  • Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek: '24'üncü şampiyonluğu çok istiyoruz'

Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek: '24'üncü şampiyonluğu çok istiyoruz'

Galatasaray Kulübü Başkanı, İstanbul Topkapı Üniversitesi öğrencileri tarafından kendisine verilen 'Yılın spor yöneticisi' ödülü için düzenlenen törenden sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Kulüp Başkanı Dursun Özbek, Ligin son haftasında deplasmanda TÜMOSAN Konyaspor ile karşı karşıya geleceklerini söyledi.

Dursun Özbek, Ligin son haftasının oynanacağını dile getirerek,"Hem şampiyonluk hem de ligde kalma yarışı için çok önemli bir hafta. Galatasaray olarak Konyaspor maçını çok önemsiyoruz. 24'üncü şampiyonluğu çok istiyoruz. Camiadaki herkes bu maça odaklı. 25 Mayıs'ta başkanlık seçimi var"dedi.

Bu şampiyonluğun Galatasaray için önemli olduğunu vurgulayan Başkan Özbek, "Tüm çalışmalarımızı konsantrasyonu sağlamak ve Konya'dan başarıyla dönmek için harcamak istedik. Bundan dolayı seçim için yapacağımız etkinliklerin konsantrasyonumuzun önüne geçmemesi için çalışıyoruz. Tüm ekibim zamanını Florya'da geçiriyor. Tüm Galatasaray camiasını sevince boğmak için büyük bir çalışma içindeyiz." ifadelerini kullandı.

Özbek, Camia içinde birlik ve beraberliği sağladıklarının altını çizerek, "İyi bir takımız. Güzel bir birliktelik sağladık. Kenetlenmiş durumdayız. İyi bir hocamız ve teknik ekibimiz var. Yakaladığımız başarılar, Galatasaray içindeki birlik ve beraberliğin eseri. Galatasaray'da önemli olan bu barış ikliminin devam etmesi ve tek yumruk hale gelmemiz. Şu anda bu durumdayız. Galatasaray'ı sevenleri inşallah hafta sonu mahcup etmeyeceğiz. 24. şampiyonluğumuzu kazanmak için bütün çalışmalarımız tamam." diye konuştu.

Ligde son haftaya 3 puanlık avantajla giren Galatasaray, 26 Mayıs Pazar günü deplasmanda yapacağı Konyaspor maçından 1 puanla dönmesi halinde diğer karşılaşmaların sonucuna bakmaksızın şampiyonluğunu ilan edecek.

AA

Bakmadan Geçme