Gaybubet evleri deşifre edildi! 60 gözaltı

Aralarında Konya'nın da bulunduğu 14 ilde FETÖ'ye yönelik olarak düzenlenen 'Kıskaç-12' operasyonlarında 60 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin örgütün 'Gaybubet evi' olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklandıkları ortaya çıktı

Gaybubet evleri deşifre edildi! 60 gözaltı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "14 ilde FETÖ'ye yönelik olarak düzenlenen 'Kıskaç-12' operasyonlarında 60 şüpheli gözaltına alındı" açıklamasında bulundu.Yerlikaya açıklamasında şunları kaydetti: "FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek.

Gaybubet evleri deşifre edildi! 60 gözaltı

14 İLDE DÜĞMEYE BASILDI
Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; İzmir, Denizli, Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Kahramanmaraş, Hatay, Sakarya, Isparta, Muğla, Erzurum, Düzce, Manisa ve Çorum’da FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen 'KISKAÇ-12' operasyonlarında şüphelilerin örgütün sözde 'Güncel Yapılanması' ve "Askeri Mahrem Yapılanması" içerisinde faaliyette bulundukları, himmet adı altında para toplayarak örgüte finans sağladıkları, örgütün 'Gaybubet Evi' olarak adlandırdığı Hücre Evlerinde saklandıkları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Gaybubet evleri deşifre edildi! 60 gözaltı

Operasyonlar sonucu ilk belirlemelere göre yaklaşık 6️ milyon TL değerinde para ve muhtelif değerde ziynet eşyası ile çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu."
 

Bakmadan Geçme