Gazi Mustafa Kemal Atatürk kabri başında anıldı: Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri'ne ne yazdı?

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85'inci yılı dolayısıyla Anıtkabir'de anma töreni düzenlendi. Düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne anma yazısı yazdı. İşte haberden detaylar…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk kabri başında anıldı: Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri'ne ne yazdı?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Anıtkabir'deki tören, saat 08.45'te devlet erkanının Aslanlı Yol'dan yürüyüşüyle başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kortejde TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yüksek yargı organlarının başkanları, TSK komuta kademesi, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar ve diğer devlet erkanı yer aldı.


Atatürk'ün 85 yıl önce vefat ettiği saat olan 09.05'te saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.


Saygı duruşu sırasında gönderdeki Türk bayrağı yarıya indirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokolde yer alan devlet erkanı, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne anma yazısı yazdı. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk kabri başında anıldı: Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri'ne ne yazdı?


“CUMHURİYETİMİZİ İLELEBET PAYİDAR KILMAK İÇİN AŞKLA ÇALIŞIYORUZ”


Anıtkabir Özel Defteri'nde Mazlumların umudu, kimsesizlerin kimsesi, vatandaşlarının gurur kaynağı olan Türkiye Cumhuriyeti'ni her alanda yüceltmeye devam ettiklerini yazan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yazısını şöyle tamamladı: "Aziz Atatürk, vefatınızın 85'inci seneidevriyesinde bir kez daha zatıalinizi, silah arkadaşlarınızı vatanımız için toprağa düşen kahraman şehitlerimizi ve aynı ideal uğrunda kanlarını akıtan gazilerimizi rahmetle yad ediyoruz. İlk asrını büyük bir gururla geride bırakıp Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ikinci asrına başladığımız Cumhuriyetimizi ilelebet payidar ve muzaffer kılmak için 21 yıldır olduğu gibi bugün de aşkla çalışıyoruz.


Mazlumların umudu, kimsesizlerin kimsesi, vatandaşlarının gurur kaynağı olan Türkiye Cumhuriyeti'ni her alanda yüceltmeye devam ediyoruz. Türkiye'nin yükselişine, Türkiye Yüzyılı'nın inşasına ve milletimizin asırlık hedeflerine ulaşmasına hiçbir güç engel olamayacaktır. Ruhun şad olsun."

Bakmadan Geçme