Gaziantep'te polis helikopteri düştü! 2 pilot şehit oldu

Gaziantep'in Nurdağı ilçesi kırsal Kartal Mahallesi mevkiinde polis helikopteri kaza kırıma uğradı. İçişleri Ali Yerlikaya, konu ile ilgili açıklama yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM 708 kuyruk numaralı helikopter, Hatay Havalimanı’ndan havalanarak, Gaziantep’in Nurdağı ilçesi Kartal Köyü mevkiinde kaza kırıma uğradı.

Helikopterin en son saat 22.49'da Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi ile temas ettiği belirlendi. Kaza kırıma uğrayan helikopterin içinde bulunan 2 pilot şehit olurken, 1 teknisyen ise yaralandı. 

Kaza sonrası olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye, UMKE, AFAD, asker polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine ulaşan ekipler, çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Yaralı teknisyen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılırken, şehit pilotlar ise morga kalırıldı. 

Olay ile ilgili soruşturma sürüyor.

İÇİŞLERİ BAKANI AÇIKLAMA YAPTI!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya konu ile ilgili sosyal meyda hesabı üzerinden açıklama yaptı. 

Bakan Yerlikaya yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Milletimizin başı sağ olsun. Bu akşam Gaziantep Havalimanına gitmek için Hatay Havalimanından havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM 708 kuyruk numaralı helikopterimiz, Gaziantep'in Nurdağı ilçesi Kartal Köyü mevkiinde kaza kırıma uğramıştır. En son saat 22.49'da Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezinin temas ettiği helikopterimizde bulunan 2 pilotumuz şehit olmuş, teknisyenimiz yaralanmıştır. Kahraman pilotlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, Aziz Milletimize ve Emniyet Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Şehitlerimizin makamı âli olsun. Yaralı polisimize acil şifalar diliyorum"

 

Bakmadan Geçme