• Haberler
  • Dünya
  • Gazze'den Deyr Belah'a Göç Edenlerin Su Mücadelesi: Çaresiz Kuyruklar

Gazze'den Deyr Belah'a Göç Edenlerin Su Mücadelesi: Çaresiz Kuyruklar

İsrail saldırıları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan Gazzeliler, hayatta kalabilmek için her gün su bulma mücadelesi veriyor.

Refah'tan Deyr Belah'a göç eden Filistinliler, temel bir ihtiyaç olan suyu elde etmek için çaresiz kuyruklar oluşturuyor.

Gazze'den Deyr Belah'a Göç Edenlerin Su Mücadelesi: Çaresiz Kuyruklar

Ellerindeki bidonlarla bölgedeki tek su arıtma tesisine yönelen çok sayıda Filistinli, su alabilmek için saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kalıyor. Savaşın yıkıcı etkileriyle baş etmeye çalışan aileler, su bulma konusundaki günlük mücadelelerini her geçen gün daha da artan bir çaresizlikle sürdürüyor.

Su arıtma tesisine ulaşabilenler dahi, sınırlı su kaynakları nedeniyle sıkıntı yaşamaktan kurtulamıyor. Herkesin ihtiyacını karşılamak mümkün olmadığı için bazıları günlerce su beklemek zorunda kalıyor veya alternatif çözümler aramak durumunda kalıyor.

Gazze'den Deyr Belah'a göç edenlerin su mücadelesi, savaşın yıkıcı etkilerinin bir göstergesi olarak ön plana çıkıyor. İnsanların en temel ihtiyaçlarını karşılamak için verdikleri bu çaba, savaşın acı gerçeklerini bir kez daha gözler önüne seriyor.

AA

Bakmadan Geçme