Geleceğin mucitleri BİLFEST 3'te buluştu!

Meram Belediyesinin örnek eğitim projesi Meram Gelişim Akademisi MEGA, geleceğin mucitlerini bir kez daha buluşturdu. Üçüncüsü gerçekleştirilen MEGA Bilim Festivali BİLFEST, her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Gelecek adına herkesi umutlandıran projeler arası yarışma ise nefes kesti.  

Geleceğin mucitleri BİLFEST 3'te buluştu!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meram Belediyesinin örnek eğitim projesi Meram Gelişim Akademisi MEGA’nın bilim festivali BİLFEST, üçüncü kez geleceğin mucitlerini bir araya getirdi. Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen festival kapsamında gerçekleştirilen ‘Ödüllü İlkokullar Arası MEGA Bilfest Proje Yarışması’na Konya genelinde bulunan 23 okuldan 80 öğrenci 39 proje ile katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yiğit; “MEGA ile önemli etkinliklere imza atan Başkan Kavuş’a eğitim camiası adına teşekkür ediyorum”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı festival, yarışacak projelerin sergisi ile başladı. Katılımcılar, serginin açılışından önce yapılan fen deneylerini öğrencilerle birlikte izlediler. Gösterilerin ardından yaptığı konuşmada Meram Belediyesi ile birlikte yürüttükleri MEGA Bilim Festivali’nde bir araya gelmiş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, etkinliğin öğrencilere ve onların eğitim hayatlarına hayırlar getirmesini temenni etti. Yiğit, böylesi önemli bir çalışmaya daha imza attıkları için Başkan Mustafa Kavuş’a, ekibine ve Meram Milli Eğitim camiasına teşekkür etti.  

Başkan Kavuş; “Çocuklarımız projeleriyle bizleri bir kez daha gururlandırdı”

Konuşmasına, kendileri için en güzel şeylerden birinin çocuklarla bir araya gelmek olduğunu belirterek başlayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, MEGA kapsamında çocuklarla birlikte gerçekleştirdikleri tüm etkinliklerin verimli ve eğlenceli geçtiğine vurgu yaptı. MEGA’yı da bir çocuğa benzeten Başkan Kavuş, “Üç yıl önce bir çocuk doğdu. Ama bugün on yaşındaymış gibi gürbüz bir çocuk. MEGA Projemiz, öğretmenlerimizin ve milli eğitim idarecilerinin sahiplenmesiyle çok hızlı büyüdü. Büyümeye de devam ediyor” diye konuştu. MEGA kapsamında gerçekleştirilen bilim festivali BİLFEST’in bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Kavuş, “Festivale katılan projeler güzellikleri ve özellikleri ile bizleri gururlandırdı. Çocuklarımıza imkan verildiğinde ne güzel işler başardıklarına bir kez daha şahit olduk” dedi.

Başkan Kavuş; “MEGA’NIN başarısında milli eğitim camiamızın payı büyüktür”

Bu haftayı MEGA Haftası olarak nitelendiren Başkan Kavuş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu hafta BİLFEST Sergisi ve ödül töreni ile başlıyor. Akabinde Bilim Kurdu Projesi ve Ahlaki Karakter Yarışmaları yapılacak. Bu etkinlikleri ilçemizdeki okullarla ve o okulların hocaları, idarecileri ve milli eğitim ile birlikte yürütüyoruz. Ben özellikle hocalarıma teşekkür ediyorum. Onların önemli fedakarlıkları var. Kendi eğitim programlarını yürütürken bizlere ve MEGA’ya da destek veriyorlar. İyi ki varlar, iyi ki çocuklarımız da var. İnşallah onlarla birlikte daha nice yıllarda yeni projeler, festivaller ve etkinliklerle buluşmaya devam edeceğiz.”

Festival kapsamında düzenlenen en güzel proje yarışması nefes kesti

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Protokol daha sonra sergiye katılan tüm projeleri tek tek gezerek öğrencilerden projelerinin detayları hakkında bilgi aldılar. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca daha sonra festival için hazırlanan hatıra tahtasını imzaladılar. Sergiye katılan projeler arasında gerçekleştirilen yarışmada Ekoloji ve Doğa Bilimleri Kategorisinde Kemal Hatipoğlu İlkokulu birinci, Kozağaç KESOB İlkokulu ikinci, Cemal Bardakçı İlkokulu üçüncü, Engelsiz Yaşam ve İnsan Yararına Teknolojiler kategorisinde Çomaklı İlkokulu birinci, İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulu ikinci, Meram Niyaz Usta İlkokulu üçüncü, Fen Bilimleri Kategorisinde Selçuklu 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu birinci, İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulu ikinci, Meram Niyaz Usta İlkokulu üçüncü, Sosyal Bilimler kategorisinde Çomaklı İlkokulu birinci, Karatay Şehit Erol Olçok İlkokulu ikinci, Konya Bilim ve Sanat Merkezi üçüncü, Eğitim Teknolojileri kategorisinde Meram Niyaz Usta İlkokulu birinci, Ayşe Sönmez İlkokulu ikinci, İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulu ise üçüncü oldu.  Yarışmanın sonunda dereceye giren okullara ödülleri takdim edildi. 

Bakmadan Geçme