Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvası için öğretmen eğitimleri başladı!

Milli Eğitim Bakanlığının 2023/28 sayılı Genelgesi doğrultusunda, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen Şehrimiz İmzamız projesi kapsamında öğretmenlere yönelik 'Geleneksel Çocuk Oyunları Kursu' verildi.

Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvası için öğretmen eğitimleri başladı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçmişten günümüze kültürel zenginliklerimiz ve değerlerimizin çocuklarımıza kazandırılmasında büyük role sahip geleneksel çocuk oyunlarımızın tanıtılması ve yaşatılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda hayata geçirilen Şehrimiz İmzamız projesi doğrultusunda ilçe koordinatörlerimize ve gönüllü öğretmenlere verilecek olan “Geleneksel Çocuk Oyunları Kursları”nın ilki, 15 Ocak-19 Ocak 2024 tarihleri arasında Meram Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yüz Yüze 100 Çocuk Oyunu Öğretmen Uygulama Kılavuzu” doğrultusunda kursiyer öğretmenler çocuk oyunlarımızı ve kuralları öğrenirken bir yandan da eğlenceli vakit geçirdiler. Gönüllü öğretmen eğitimleriyle kursların devam edeceği süreçte geleneksel çocuk oyunları ile ilgili gönderilen şartname ve takvim doğrultusunda turnuva hazırlıkları da devam ediyor.

Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla 28 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak turnuva için her hafta eğitim planlaması yapılarak şubat ayı içerisinde eğitimler verilmeye devam edecek.  

Bakmadan Geçme