Genç KOMEK Yaz Okulu Heyecanı Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Genç KOMEK Yaz Okulu, 7-14 yaş arası 20 bin 652 öğrencinin katılımıyla büyük bir coşku içinde başladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bu yıl öğrenciler için yüz yüze ve çevrim içi olarak hem eğlenceli hem de öğretici faaliyetler hazırlandığını belirtti. Başkan Altay, öğrencilerin yaz tatillerini en verimli şekilde geçirmeleri temennisinde bulundu.

Genç KOMEK Yaz Okulu Heyecanı Başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Genç KOMEK Yaz Okulu, 7-14 yaş arası 20 bin 652 öğrencinin katılımıyla büyük bir coşku içinde başladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bu yıl öğrenciler için yüz yüze ve çevrim içi olarak hem eğlenceli hem de öğretici faaliyetler hazırlandığını belirtti. Başkan Altay, öğrencilerin yaz tatillerini en verimli şekilde geçirmeleri temennisinde bulundu.

Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Konya genelinde gerçekleştirilen Genç KOMEK Yaz Okulu’nda yüz yüze ve çevrim içi eğitimler başlatıldı. Başkan Altay, Genç KOMEK’in 7-14 yaş arası çocuklar ve gençler için hem eğlenceli hem de eğitici bir yaz tatili geçirme imkanı sunan kıymetli bir proje olduğunu vurguladı.

Spor ve Yüzme Etkinlikleri

Genç KOMEK Yaz Okulu süresince öğrenciler, çeşitli etkinliklerle kendilerini geliştirme fırsatı bulacak. Spor ve yüzme eğitimlerine katılacak öğrenciler, Konya merkez ve ilçelerdeki KOMEK ve ASEM binalarındaki yüzme havuzlarında antrenörler eşliğinde yüzme öğrenerek bedensel gelişimlerine katkı sağlayacak. 27 kurs merkezi ve 2 özel havuz olmak üzere toplamda 29 havuzda gerçekleştirilecek yüzme etkinliklerine şu ana kadar 6 bin öğrenci başvurdu.

Genç KOMEK tarafından ücretsiz materyaller teslim edilen öğrenciler, yüzme eğitimlerinin yanı sıra Şehir Oryantiringi, Cimnastik, Tekvando, Okçuluk ve Halk Oyunları gibi çeşitli etkinliklere katılabilecek. Ayrıca, Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma, 40 Hadis, Resim, Öykü, Fotoğraf, Sıfır Atık, Moda Tasarım, Akıl ve Zeka Oyunları, Yemek Yapma gibi yarışmalar da düzenlenecek.

Öğrenciler Oyun Kamplarında Eğlenecek

Dutlukır ve Kent Ormanı'ndaki Genç KOMEK oyun kamplarında öğrenciler, Survivor parkuru, okçuluk, futbol, basketbol, gemi yarışı, labirent, Çubuk Avcısı, Refleks Arenası, Hafıza Düellosu, Zamanla Yarış, Arifler Satrancı, Taş-Kağıt-Makas, nerf yarışı ve AFAD etkinlikleri gibi birçok eğlenceli aktiviteye katılarak keyifli vakit geçirecek.

Dünyanın Birçok Noktasından Kayıt Alındı

7-14 yaş aralığındaki çocukların yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyen Genç KOMEK Yaz Okulu, bu yıl da farklı şehirlerden ve birçok ülkeden uzaktan eğitim için kayıt aldı. Genç KOMEK Yaz Okulu, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla uzaktan eğitimlerle her yaş grubu için farklı branşlarda eğitim paketleri sunuyor. 25 kişilik çevrimiçi sınıflarda öğrencilere eğitim verilecek. Uzaktan eğitim programına sadece Konya ve Türkiye’den değil, dünyanın farklı ülkelerinden de öğrenciler katılıyor.

Engelsiz Eğitim: Özel Genç KOMEK Yaz Okulu

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin "Engelsiz Şehir" politikaları kapsamında özel gereksinimli çocuklar ve gençler için hazırlanan Özel Genç KOMEK Okulları, bu yaz da eğitimlerine devam ediyor. Eğitimler, Selçuklu Özel Eğitim Meslek Okulu, Konevi İşitme Engelliler Okulu, Karatay Özel Eğitim Meslek Lisesi ve 15 Temmuz İlköğretim Okullarında gerçekleştirilecek.

Dokuma, Basit Dikiş, Mutfak, Kuran-ı Kerim, Orf Eğitimi, El Sanatları, Okçuluk, Resim, Değerler Eğitimi, Akıl Zeka Oyunları, Spor, Oyunlarla Matematik ve Makrome gibi branşlarda verilecek eğitimlere katılan özel öğrenciler, havuz etkinlikleri, servis imkanı, ders materyalleri, oyun kampı; Beyşehir ve şehir merkezi gezileri, dönem sonu etkinlikleri, tarım ve hasat toplama etkinlikleri ile Kelebekler Vadisi gezisi gibi çeşitli faaliyetlerden yararlanabilecek.

Özel öğrencileri bekleyen aileleri de kurs merkezlerinde kendileri için hazırlanan ücretsiz etkinliklere katılarak hem çocuklarının yanında olacak hem de zamanlarını verimli geçirecek.

Bakmadan Geçme