Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Konya'daki kulüplere destek

Konya'da faaliyet gösteren 237 spor kulübüne 7 milyon 470 bin liralık nakdi destek ile spor malzemesi yardımı yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Konya’da faaliyet gösteren 237 spor kulübüne 7 milyon 470 bin liralık nakdi destek ile spor malzemesi yardımı yapıldı. Nakdi yardım ve spor malzemeleri yardım töreni Karatay Spor ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi

Sporda birlik, beraberlik ve dayanışmanın tesisi ve sportif hareketliliğin sağlanması adına sporcuların gelecekte çok daha iyi imkanlara kavuşması, sportif anlamda rekabet edebilecek donanıma sahip olabilmeleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde 81 ilde eş zamanlı olarak spor kulüplerine yardım amaçlı ‘Spor Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı’ düzenledi. Nakdi yardım ve spor malzemesi yardım programı kapsamında, amatör spor kulüplerine destek olmak ve onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla Konya’da yardım almaya hak kazanan 237 spor kulübüne 7 milyon 470 bin TL’lik nakdi yardım ve spor malzemeleri yardımı düzenlenen törenle Karatay Spor ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Programa, Konya İl Protokolü ile birlikte Konya ASKF, TSYD, TÜFAD, TFFHGD Konya Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Amatör Spor Kulüplerinin Yetkilileri, çok sayıda sporcu ve basın mensubu katılım sağladı. Program, protokol konuşmalarının ardından halk oyunları gösterisi, tekvando ve wushu branşlarında sportif gösterilerle devam etti. Sporcuların gösterisinin ardından program, nakdi yardım çeki ile çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme