Genel Başkan Yardımcısı Usta 112 acil çalışanlarının gününü kutladı

1-7 Aralık tarihleri arasında kutlanılan Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında Meram 8 Nolu Nermin-Tevfik Başman  Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nda sağlık çalışanları ile bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta tüm 112 çalışanlarının gününü kutladı.

ünün anısına hazırlanan pastayı 112 çalışanları ile birlikte kesen Milletvekili Usta, telsiz anonsu ile de tüm istasyon çalışanlarına seslenerek günlerini tebrik etti. Milletvekili Usta, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç’dan şehrimizdeki 112 istasyonlarının çalışmaları ve vakaya ulaşma süreleri konusunda bilgiler aldı.

Sağlık çalışanlarının pandemi döneminde ve sonrasında özveri ile görev yaptıklarını belirten Milletvekili Usta, “Gece gündüz demeden vefa ile her imdat çağrısına aşkla koşan tüm 112 acil sağlık hizmetleri çalışanlarımızın gününü kutluyorum. Gününüz kutlu olsun. Size güveniyor, canımızı size emanet ediyoruz. Emekleriniz için teşekkür ederiz.” dedi. Ambulanslara yol verilmesi konusunda vatandaşlardan daha duyarlı davranmalarını da isteyen Milletvekili Usta, “Lütfen ambulans gördüğümüzde hiç sorgulamadan, içerisinde kendimiz ya da bir yakınımız varmış gibi düşünelim ve hemen yol verelim” dedi.

Düzenlenen kutlama programına Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, istasyonun yapımını üstlenen hayırsever iş insanı Tevfik Başman, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Ergin, Başkan Yardımcısı Dr. Alper Çelikdelen, Başhekim Dr. Erkan Âşık ve Başhekim yardımcılarının yanı sıra 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanları katıldı.

Programın ardından 112 Acil Sağlık Hizmetleri temalı pastayı kesen Genel Başkan Yardımcısı Usta, sağlık çalışanları ile sohbet ederek, karanfil dağıttı. Program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Bakmadan Geçme