• Haberler
  • Konya
  • GÖNÜL GÖZÜ Derneği'nden engelli dostlarına plaket

GÖNÜL GÖZÜ Derneği'nden engelli dostlarına plaket

Gönül Gözü Derneği 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle engelli dostu olan kişi ve kurumlara düzenlediği törenle 'Engelli Dostu' plaketi verdi.

GÖNÜL GÖZÜ Derneği'nden engelli dostlarına plaket
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya Anemon Otelde düzenlenen plaket törenine Gönül Gözü Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin, Dernek yönetim kurulu üyeleri sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Yıl-san Engelli Araçlarının katkılarıyla düzenlenen programın sunuculuğu ise Fatma Çetin Kabadayı yaptı. 
Dernek çalışmalarında ve özel hayatında kendine düstur edindiği Akşehirli yazar ve düşünce adamı Tarık Buğra'nın Kurtuluş Savaşı ve Kuvayi Milliye dönemindeki Akşehir'i anlattığı Küçük Ağa romanında yer verdiği şu sözler ile başlamak istediğini aktaran Konya Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin, ''Ama dakikaları bile boş geçirmeden, yavaş yavaş, ama en küçük fırsatları, en kırıntı imkanları bile değerlendirerek, yavaş yavaş, imanı ve azmi zedelemeden, yıpratmadan, yavaş yavaş, gönül birliğini gevşetmeden. yavaş yavaş, kavrayamayanları, aldananları düşman bilmeden, yavaş yavaş, çirkinleştirmeden, kaybetmeden, yavaş yavaş, bir tek mavzerken bir mitralyöz bir top olabilirim hırsına kapılmadan ve sadece en iyi mavzer, olmaya çalışarak, yavaş yavaş, ama sabırla, sevgiyle, yılmadan, yavaş yavaş, hesap gününe doğru, ödeşmeye doğru'' dedi.
Gönül Gözü Derneği’nin 13 yıldır engelli dostlarının daima yanında olduğunu ifade eden Başkan Devriş Ahmet Şahin, "Başta engelliler olmak üzere yurt içi ve yurtdışında yaşayan ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak ve bunun yanı sıra günden güne yozlaşmakta olan kültürümüze katkı sunmak için ‘Toplumsal Bilinç ve Millî Hassasiyet’ çerçevesinde halka faydalı hizmetler sunmak adına kuruldu." ifadelerini kullandı
Dernekçiliğin, değnekçilik ve siyasi rant aracına dönüştüğü ve itibar kaybettiği bir dönemde hiç bir grubun arka bahçesi yan uzantısı olmadan, maddeye ve güce boyun eğmeden, kapı kapı gezip el açanlara ve milletin sırtından yükünü tutanlara inat yaptığımız işin samimiyetine ve kutsaliyetine inanan bir avuç onurlu insanın alın teriyle kazandığı helal parasından bize vermiş olduğu bağışlarla bugüne kadar geldik ve yolumuzda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.

GÖNÜL GÖZÜ Derneği'nden engelli dostlarına plaket
'Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?'' dizelerine ve çıkmış olduğumuz bu yolda, “Tohum saç bitmezse toprak utansın” dedik çalışmalarımıza başladık. Elbet seni hakir görenler olur, Kınayanlar olur, yerenler olur, Vazgeç diye akıl verenler olur, “Hedefe yürüyen adam ol yeter” diyen şaire kulak verip, yufka yüreklilerin! bizi yarı yolda bırakmasına aldırmadan, çevremizdeki herkesi şaşırtıp, düşlere kapılmadan hayal kurma kabiliyeti ile ortaya varımızı yoğumuzu döküp, her saatin her dakikasına emeğimizi katıp bugünlere ulaştık.

GÖNÜL GÖZÜ Derneği'nden engelli dostlarına plaket
Gerçekleştirdiğimiz tüm organizasyonlarda ve etkinliklerde bizden desteğini esirgemeyen tüm Gönül Gözü Dostlarına, Basınımızın güzide temsilcilerine, yol arkadaşlarımıza kısacası herkese ve her şeye rağmen bizimle olan, bize destek veren güzel insanlara şahsım ve derneğim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Gönül Gözünüz Hep Açık Olsun! Dedi.
Program da Dernek Başkanı Devriş Ahmet Şahin ,Engelsiz Şair ve Yazar Hasan Ukdem ve Gazi Hasan Kocamaz tarafından engellilere yönelik yapmış olduğu çalışmalardan dolayı şu isimlere ödül takdim edildi. 

Bakmadan Geçme