Gözler Beştepe'de! Erdoğan kritik kararları açıklayacak

Gözler Beştepe'de! Erdoğan kritik kararları açıklayacak Milyonları ilgilendiren EYT, Sözleşmelilere Kadro düzenlemesi, 3600 ek gösterge gibi konular Beştepe'de yapılacak Kabine Toplantısı'nda gündeme geliyor.

 

Gözler Beştepe’de! Erdoğan kritik kararları açıklayacak
Milyonları ilgilendiren EYT, Sözleşmelilere Kadro düzenlemesi, 3600 ek gösterge gibi konular Beştepe’de yapılacak Kabine Toplantısı’nda gündeme geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası kritik kararları duyuracak. İşte toplantıda gündeme gelecek başlıklar…

SÖZLEŞMELİLERE KADRO DÜZENLEMESİ
Sözleşmelilere kadro düzenlemesinde de son düzlüğe girildi. Meclis başkanlığına sunulması beklenen taslağa göre 400 bini aşkın sözleşmeli personelin kadroya geçmesinin önü açılacak. Kadroya geçenler, 1 yıl aday memur olarak görev yapacak.

3600 EK GÖSTERGE GÖRÜŞÜLECEK
15 Ocak 2023'te yürürlüğe girecek 3600 ek gösterge konusunun da Kabine'de görüşülmesi bekleniyor. Düzenlemenin hayata geçmesiyle birlikte memurların ve memur emeklilerinin maaşlarında ve emeklilik tazminatlarında değişiklik yapılacak.
7'İNCİ YARGI PAKETİ KABİNEYE GELİYOR
Kabine toplantısında 7'inci yargı paketi de görüşülecek konular arasında yer alıyor. Düzenleme ile çat kapı haciz işlemi son bulacak. Uyuşturucu bağımlısı suçluların tedavisi için özel cezaevleri kurulacak. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın kabine toplantısında yapacağı sunumun ardından paket Meclis'e gönderilecek.
EKONOMİ GÜNDEMİ YOĞUN
Kabine'yi yoğun bir ekonomi gündemi de bekliyor. Enflasyonla mücadele, esnaf ve dar gelirlilere dair atılacak yeni adımlar Kabine toplantısında masaya yatırılacak. Bakanlar düzeyinde duyurulan orta gelirliler için ikinci el konut alımını da kolaylaştıracak çalışmalara ilişkin de kabinede Başkan Erdoğan'ın bilgilendirilmesi bekleniyor.

 

Bakmadan Geçme