Gram altın fiyatları artacak mı? Altının 3000 TL olacağı tarihi açıkladı!

Gram altın fiyatları ne zaman artacak merak ediliyor. Altın fiyatlarını yakından takip edenleri ilgilendiren önemli bir haber var. Hatice Kolçak, gram altının 3000 TL olacağı tarihi paylaştı

Ünlü ekonomist Hatice Kolçak, altın fiyatları hakkındaki tahminleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Son dakika açıklamasında, altının 3 bin lira seviyesine ulaşacağı tarihi duyuran Kolçak, yatırımcılar arasında heyecan yarattı.

Kolçak'ın yaptığı açıklamaya göre, altın fiyatlarındaki yükselişin devam edeceği ve önümüzdeki dönemde 3 bin lira seviyesine ulaşacağı öngörülüyor. Bu tahmin, hem yatırımcılar hem de altın piyasasını yakından takip edenler arasında büyük bir merak uyandırdı.

finans7.com sitesinin aktardığı habere göre; Uzman isim bu hafta Salı ve Çarşamba günlerinin oldukça önemli olduğunu ve 14 Kasım Salı günü saat 16:30’da Amerika’nın enflasyon rakamları, 15 Kasım Çarşamba günü 16:30’da ise ÜFE açıklanacağını belirtti.

Bunun yanı sıra ABD’nin enflasyon beklentisinin 4.1 olduğunu, aylık 0.3 olduğunu ve manşet enflasyonun ise aylık 0.1 olduğunu açıkladı.

Uzman isim bu hafta Salı ve Çarşamba günlerinin oldukça önemli olduğunu ve 14 Kasım Salı günü saat 16:30’da Amerika’nın enflasyon rakamları, 15 Kasım Çarşamba günü 16:30’da ise ÜFE açıklanacağını belirtti.

Bunun yanı sıra ABD’nin enflasyon beklentisinin 4.1 olduğunu, aylık 0.3 olduğunu ve manşet enflasyonun ise aylık 0.1 olduğunu açıkladı.

İSRAİL - HAMAS ÇATIŞMASINA DİKKAT ÇEKTİ

İsrail-Hamas arasındaki çatışmaların altına etki ettiğini ifade eden Kolçak, "Tamamen küresel piyasalar da hemen her şey olabilir havasında. O da altını desteklediği için 2024'te de gram altın artarak devam edecek yine en azından bir enflasyon kadar getireceğini düşünüyorum. Daha yüksek bir enflasyon olması halinde 1900-1920 dolarlar destek noktası olarak öne çıkıyor. Ama olur da düşük bir enflasyon gelirse altında da yukarı yönlü hareketler görürüz. O zaman da ilk gideceği noktalar 1960 dolar seviyesi olur” ifadelerine yer verdi.

Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi içermemektedir.

 

Bakmadan Geçme