Güçlendirme çalışmaları başladı

Ereğli Belediye Başkanı Umut Akpınar 06 Şubat 2023 depreminde zarar gören Belkaya Merkez Cami'nin güçlendirme çalışmasını başlattı.

Güçlendirme çalışmaları başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çalışmalarla ilgili Belkaya Merkez Cami Görevlisi Abdullah Şahin: “Deprem neticesinde camimiz ibadete kapandı. Seçim sonrasında Başkanımız Sayın Umut Akpınar buraya el attı, kendisinden Allah razı olsun. Çalışmalar başladı ve inşallah en kısa sürede camimiz ibadete açılacak” şeklinde konuştu.

Güçlendirme çalışmaları başladı
 
Balkaya Mahallesi sakini Bekir Demirtaş ise: “1926 yılında yapılan bu mabet dedelerimizden, babalarımızdan bize yadigar kaldı, uzun zamandır ibadete kapalıydı. Başkanımızdan Allah razı olsun yapımına başladı, inşallah camimiz yapılır biz de burada yeniden ibadetimizi yaparız” şeklinde duygularını ifade etti.

Güçlendirme çalışmaları başladı
 
Merkez Cami’nin güçlendirilmesi hakkında kısa değerlendirme yapan Başkan Akpınar: “Çok büyük ve acı bir deprem yaşadık, birçok şehrimizde derin izler bıraktı. Bunlardan birisi de Belkaya Merkez Cami, seçim döneminde camimizin uzun zaman bu halde kalmasına çok üzülmüştük ve göreve geldiğimizde gereğini yapacağımızı belirtmiştik. Şimdi bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Buranın temel güçlendirme, duvar sağlamlaştırma ve minare onarımını yapıyoruz. Öncelikle Belkaya Merkez Cami’nin onarılması bizim için tarihi ve kültürel mirasımızın korunması adına önemli bir adım. Caminin eski ihtişamı, tarihi değerini yeniden ortaya çıkaracak ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacağız. Cami tekrar ibadet için açıldığında, Ereğli’mizin ve Belkayamızın güzide camilerinden biri olarak halkımızın hizmetine sunulacak” ifadelerini kullandı.

Güçlendirme çalışmaları başladı

 

 

Bakmadan Geçme