HEMDEK Konya'da toplandı!

Türkiye'den farklı üniversitelerinden 15 hemşirelik fakültesi dekanı, Hemşirelik Fakülteleri Dekanlar Konseyi (HEMDEK) yönetiminde ve Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Hemşirelik Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda buluştular.

HEMDEK Konya'da toplandı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

NEÜ Rektörlük Toplantı Salonu’nda düzenlenen programa; NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahadır Feyzioğlu, NEÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emel Ege ve Türkiye'nin farklı üniversitelerinden 15 hemşirelik fakültesi dekanı katıldı.

ETİK SORUNLAR KONUŞULDU

Hemşirelik Fakülteleri Dekanlar Konseyi Başkanı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Merdiye Şendir’in başkanlığında yönetilen toplantıda, ‘HEMDEK yönergesi ve çalışma ilkelerinin güncellenmesi’, ‘klinik-saha ve laboratuvar uygulama alanlarında ve araştırma izinlerinde yaşanılan etik sorunların değerlendirilmesi’ konuları görüşüldü. 

Toplantıda konuşan NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahadır Feyzioğlu, bu tür toplantıların hemşirelik fakültelerinde eğitimin kalitesini yükseltmek ve eğitimde birliktelik oluşturmak açısından önemli olduğunu, toplantıların karşılıklı bilgi alışverişi içerisinde oldukça faydalı geçeceğine inandığını belirterek tüm konsey üyeleri ile düzenleme kuruluna teşekkürlerini iletti.

TOPLANTI VERİMLİ GEÇTİ

NEÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emel Ege ise, HEMDEK’in, hemşirelik fakültelerini ilgilendiren eğitim-öğretim ile ilgili konularda bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı, sorunların belirlenip çözüm önerilerinin geliştirildiği, iyi uygulamaların tartışıldığı ve kolektif çalışmanın güçlendirildiği bir platform olarak işlevini sürdürdüğünü söyleyerek toplantının verimli geçmesini temenni etti. 

Bakmadan Geçme