Hırsızlık şüphelisi JASAT'tan kaçamadı

Bir evden 12 bin TL değerinde eşya çalan hırsız, JASAT ekipleri tarafından çaldığı malzemelerle birlikte yakalandı.

Olay, Aksaray’ın merkeze bağlı olan Hanobası köyündeki bir evde gerçekleşti. Alınan bilgilere göre, köydeki müstakil bir evde yaşayan G.Ü., evinden hırsızlık yapılması üzerine 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak durumu ihbar etti.

Verilen ihbar üzerine İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri, olayla ilgili Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı idaresinde geniş çaplı araştırma ve incelemeler yaptı. Güvenlik kameralarından yola çıkan Altınkaya Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri ve JASAT dedektifleri, hırsızın kimliğini ve ikametini tespit etti.

Operasyon sonrası düğmeye basan JASAT dedektifleri, şüpheli H.G.'yi Altınkaya köyündeki evine yaptığı operasyon sonucu kıskıvrak yakaladı. İkamet adres,ne yapılan aramada çalınan 12 bin TL değerindeki 8 adet tespih, 1 adet elektrikli delici, 1 adet elektrikli parke zımba makinesi, 1 havalı zımba makinesi, 1 şarjlı delici alet, 1 spiral makinesi, 1 adet anahtar takımı seti, 2 adet halı ve 1 adet takım çantası eksiksiz olarak ele geçirilerek sahibine teslim edildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 

Bakmadan Geçme