HKMO Konya'da Şireci güven tazeledi

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Konya Şubesi, 17. Olağan Genel Kurul Toplantısı hafta sonunda gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Süleyman Erden Şireci yeniden başkan seçildi.

HKMO Konya'da Şireci güven tazeledi
TAKİP ET Google News ile Takip Et


 ‘MESLEĞİMİZE VE ODAMIZA DEĞER KATMAYI SÜRDÜRECEĞİZ’
15. ve 16. Dönemlerde olduğu gibi yeni dönemde de mesleklerine ve odalarına  değer katabilmenin çabası içerisinde olacaklarını ifade eden HKMO Konya Şube Başkanı Süleyman Erden Şireci, HKMO Konya şubesinin , 32 yıldır mesleğin gelişiminin sağlanması, meslektaşların haklarının korunması ve geliştirilmesi işlevlerini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürmekte olduğunu ifade ederek, “ Disiplinler arası uğraşların her geçen gün arttığı ve teknolojik gelişmelerin tüm meslek disiplinlerini önemli ölçüde etkilediği gözlenirken Harita ve Kadastro Mühendisliği bu tür gelişmelerden en çok etkilenen meslek gruplarının başında gelmektedir. Bilhassa konuma dayalı bilgilerin toplanması ve paylaşılması aşamasında Harita ve Kadastro Mühendislerine önemli görevler düşmektedir.  “Meslek alanlarının birbirine girdiği, bir işlevin hangi mesleğin ana işi olduğunun karmaşıklığının yaşandığı günümüzde mesleğimizin her zamankinden daha çok korunmaya ve öne çıkmaya ihtiyacı vardır. Bu noktada taşınmaz değerlemesi ve kentsel dönüşüm uygulamaları gibi yeni alanlarda Harita Mühendislerinin daha etkin rol alması mutlak suretle sağlanmalıdır. HKMO Konya şubesi, 32 yıldır mesleğin gelişiminin sağlanması, meslektaşların haklarının korunması ve geliştirilmesi işlevlerini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürmektedir..” İfadelerini kullandı.

HKMO Konya'da Şireci güven tazeledi
‘ÜYELERİMİZLE MESLEĞİMİZ İLE İLGİLİ SORUNLARI ELE ALDIK’
Görev süreleri boyunca üyeleri ile meslekleri ile ilgili birçok konuyu ele aldıklarını bundan sonra da almaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Şireci konuşmasını şöyle sürdürdü, “Faaliyet dönemimiz içinde kurumlara, lihkab bürolarına, serbest harita bürolarına düzenlenen ziyaretler ve şubemizde yapılan toplantılarla mesleğimize ilişkin sorunlar ele alınarak bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Mesleğimizle ilgili iha1 eğitimi, yapınet eğitimi, kadastro başvuru sistemiyle ilgili eğitimler düzenlenmiştir. Ayrıca serbest bürolar için şubemiz binasına sabit istasyon kurulmuştur. Birlikte güçlü olacağımızın bilincindeyiz..”
Yapılan seçimlerin ardından HKMO Konya Şubesi Yönetim Kurulu Süleyman Erden Şireci başkanlığında şu isimlerden oluştu; Ömer Rıza Zorlu, Hilal Özmen, Mehmet Ali Kaçar, Gülçin Kurt, Sefa Tarhanoğlu, Fatih Tekin. Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Samet Sucu, Fatih Kılınçaslan, Merve Sak, Fatih Akdoğan, Musa Kaya, Hüseyin Deniz, Mehmet Adar.

Bakmadan Geçme