Hükümet gemileri yaktı: Sosyal yardıma flaş zam açıklandı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı son açıklama ile sosyal yardıma gelen son zammı vatandaşlara duyurdu.

Devletten sosyal yardım alanları sevindirecek karar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından duyuruldu.  

Yaptığı son paylaşımda vatandaşlara verilen korumalı iş yeri destek ödemesinin arttığını belirten yeni bakan Göktaş, vatandaşlara verilecek son rakamı da  açıkladı.

YENİ DESTEK
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın eylül ayında da aile destek programı ödemeleri, evde bakım maaşı, sosyal ve ekonomik destek ödemesi başta olmak üzere toplumun farklı kesimlerine çeşitli sosyal yardımlar iletmesi bekleniyor. Söz konusu yardımlara dair araştırmalar sürerken, zihinsel ve ruhsal engelli vatandaşların özel sektörde istihdamını desteklemek amacıyla korumalı işyerlerine sağlanan ödemelere dair açıklama yapıldı.

Hükümet gemileri yaktı: Sosyal yardıma flaş zam açıklandı!

2022 yılında korumalı işyerlerine her bir engelli çalışan için aylık 1840 TL destek sağlanırken, 2023 yılında söz konusu desteğin 2811 TL seviyesine çıktığını belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş “Bakanlığımız tarafından geçtiğimiz yıl zihinsel ve ruhsal engelli vatandaşlarımızın özel sektörde istihdamını desteklemek amacıyla korumalı iş yerlerine 1 milyon 34 bin TL ödenek aktardık. Korumalı iş yerlerinin kurulmaya başlandığı 2016 yılından bugüne kadar ise bu iş yerlerinde çalışan engelli bireyler için toplam 3 milyon 965 bin TL destekte bulunduk.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme